Małgorzata Zajączkowska zostanie Wisławą Szymborską

Aktorka znana z popularnych seriali "Na dobre i na złe", "Złotopolscy" i takich filmów jak "Zaćma", "Wałęsa. Człowiek z nadziei" czy "Jestem bogiem" zagra główną rolę w obrazie "Burza przed ciszą" Marcina Bortkiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wisława Szymborska, Małgorzata Zajączkowska
Wisława Szymborska, Małgorzata Zajączkowska (East News/ons.pl)
WP

Nie wiadomo, na ile nowy film Bortkiewicza ("Na dobre i na złe", "Na sygnale", "Noc Walpurgi") będzie biografią ostatniej polskiej noblistki. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że filmowa Szymborska (1923-2012) dowiaduje się o przyznaniu nagrody Nobla w trakcie pobytu w nadmorskim Domu Pracy Twórczej. W rzeczywistości poetka znajdowała się wtedy w Zakopanem.

Pewnym jest, że Bortkiewicz ukaże "wewnętrzną, poetycką i metaforyczną drogę" Szymborskiej oraz to, jak w "jesieni swego życia stała się kimś, kim wcale nie chciała być – osobą publiczną" – mówił w rozmowie z portalem FilmStart.pl.

27-02-2017 Warszawa
Srebrne Jablka 2016
foto: Daniel Wysocki/ONS ONS.pl
Podziel się
WP

Dla Małgorzaty Zajączkowskiej będzie to kolejne spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem, z którym pracowała na planie "Nocy Walpurgi". Oboje mają też w dorobku realizację serialu "Na dobre i na złe". Zajączkowska ostatni raz pojawiła się na dużym ekranie w 2016 roku w filmie "Zaćma" i w tegorocznej "Wściekłości", gdzie użyczyła głosu matce głównego bohatera. Miłośnicy seriali mogą ją kojarzyć z takich produkcji jak "Druga szansa", "Komisarz Alex", "Hotel 52" czy "Złotopolscy".

Zdjęcia do "Burzy przed ciszą" autorstwa Andrzeja Wojciechowskiego rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Premiera filmu jest przewidziana na 2019 rok. Projekt nowego obrazu Bortkiewicza spodobał się komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która przyznała 1 mln zł na jego realizację.

Obejrzyj zwiastun filmu "Noc Walpurgi":

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP