Trwa ładowanie...
d1b8meu

Marcin Dorociński w "Ogrodzie Luizy"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Dorociński w "Ogrodzie Luizy"
d1b8meu

"Ogród Luizy" to tytuł nowego filmu w reżyserii Macieja Wojtyszki, nietypowej opowieści o miłości. Jej bohaterami są dziewczyna i gangster, którzy poznają się w szpitalu psychiatrycznym. Główne role zagrali Marcin Dorociński i Patrycja Soliman. W obsadzie są też Kinga Preis i Krzysztof Stroiński.

Film zostanie zaprezentowany prawdopodobnie na tegorocznym festiwalu w Gdyni - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Według PISF, "Ogród Luizy" to "coś na pograniczu love story i filmu gangsterskiego; są w nim elementy psychologiczne, ale też coś z baśni, bo nie wszystko do końca wydaje się prawdopodobne".

d1b8meu

Producentem "Ogrodu Luizy" jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) w Warszawie. PISF współfinansuje prace nad filmem.

Jak wynika z informacji producenta, Luiza to 18-letnia dziewczyna, od kilku lat leczona psychiatrycznie, która realny świat zastąpiła sobie światem baśniowym, pełnym dziwnych stworów.

Jej nowobogaccy rodzice z małego miasteczka wstydzili się takiego dziecka, dlatego umieścili córkę w zakładzie zamkniętym.

Jedynym człowiekiem, który zainteresuje się Luizą, będzie gangster przebywający w tym samym szpitalu na obserwacji. Okaże on dziewczynie tolerancję i życzliwość, akceptując jej odmienność.

Znajomość tych dwojga przerodzi się w uczucie - w opinii wielu praktycznie skazane na klęskę.

d1b8meu

Podziel się opinią

Share
d1b8meu
d1b8meu