Trwa ładowanie...
d2vjuzy

McQueen

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"McQueen" to film dokumentalny o sławnym ekscentryku świata mody – Alexandrze McQueenie. W obrazie pojawiają się zarówno wypowiedzi przyjaciół projektanta, jak i archiwalne wywiady z nim samym.
d2vjuzy
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Bleecker Street

McQueen – opis

Zwykły chłopak z ubogiej dzielnicy z wielkim i konkretnym marzeniem. Człowiek, którego projekty ktokolwiek na ulicy łatwiej by rozpoznał niż jego samego. Alexander McQueen mimo wielkiej sławy i pieniędzy nie zrezygnował z wyglądu zwykłego człowieka z przedmieść Londynu.

Wygląd bowiem nie miał znaczenia. Siłą projektanta była jego pomysłowość i pasja. Projekty Alexandra McQueena szokowały, zastanawiały, oburzały, zachwycały. Żaden z jego pokazów nie był nudny, a rzesze gwiazd i media branżowe spekulowały, co tym razem wymyśli ekscentryczny artysta. Alexander McQueen zatrząsł modą haute couture, jak niegdyś zrobiła to Coco Chanel. Różnica polega jednak na tym, że Brytyjczyk zrobił z mody szeroko pojętą sztukę nowoczesną, w której uzewnętrznił siebie i swoje szaleńcze czasem wizje.

Alexander McQueen współpracował z największymi domami mody, Givenchy i Gucci, tworzył dla największych gwiazd kina i muzyki, między innymi Lady Gagi i Nicole Kidman. Swoje projekty przygotowywał również dla samej królowej Elżbiety II. Mimo spełnienia w życiu zawodowym i udanego małżeństwa ze swoim wieloletnim partnerem, Georgem Forsythem, Alexander McQueen popadł w depresję i nałóg narkotykowy. 11 lutego 2010 roku popełnił samobójstwo.

Dokument "McQueen" to hołd w stronę Alexandra McQueena, jego wizji i pasji. Obraz wykorzystuje nagrania archiwalne z pokazów i wywiadów z projektantem. Uzupełniony jest wypowiedziami najbliższych i przyjaciół Alexandra McQueena, między innymi modelki Jodie Kidd czy jego bliskiego współpracownika Sebastiana Ponsa.

Zobacz inne najlepsze filmy dokumentalne 2018 roku.

McQueen
Tytuł oryginalny

McQueen

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

22.04.2018

Data polskiej premiery

20.07.2018

Czas trwania

111 min.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vjuzy
d2vjuzy
d2vjuzy