Trwa ładowanie...
dd6rcpf

"Mission: Impossible - Fallout": rozrywka z najwyższej półki [RECENZJA BLU-RAY]

Najlepszy film akcji tego roku doczekał się nie najlepszego wydania na Blu-Ray. Widowisko pierwsza klasa, ale brak dodatkowych materiałów wideo bardzo rozczarowuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

"Mission: Impossible - Fallout": rozrywka z najwyższej półki [RECENZJA BLU-RAY]
(Youtube.com)
dd6rcpf

"Mission: Impossible - Fallout" to film dla fanów serii, gatunku, ale przede wszystkim miłośników wysokobudżetowego kina akcji, które nie pozwala spokojnie usiedzieć na miejscu. 55-letni Tom Cruise bawi się w Ethana Hunta od ponad dwóch dekad i choć można się spierać, czy "im starszy, tym lepszy", to jedno jest pewne – "Fallout" nie jest sequelem nakręconym na siłę, przypominającym resztki soku z dawno wyciśniętej cytryny.

Film Christophera McQuarriego to układanka złożona z doskonale znanych elementów. Teoretycznie wszystko już było, może się wydawać, że nic już nas nie zaskoczy. A jednak. Twórcy, z samym Tomem Cruisem na czele, starają się za wszelką cenę pokazać, że to jeszcze nie koniec. Wyciągają kolejne asy z rękawa i ku zdziwieniu malkontentów, potrafią zainteresować widzów, którzy zjedli zęby na widowiskach szpiegowskich.

dd6rcpf

- Adrenalina to nie jedyna rzecz, którą zapewnia seans. Scenarzyści co rusz puszczają do fanów serii oko – doskonale żonglują ogranymi już przecież motywami, nadając im lekkiego rysu. Dystans i poczucie humoru dodają powiewu świeżości i sprawiają, że bardziej pompatyczne sceny ogląda się bez zażenowania. A wszelkie absurdy przyjmujemy z uśmiechem, oczarowani szaloną pomysłowością twórców – pisała Karolina Stankiewicz po kinowej premierze "Mission: Impossible - Fallout", nazywając go "najlepszym filmem akcji tego lata".

Po obejrzeniu go w wersji Blu-Ray mogę się jedynie podpisać pod tymi słowami i zachęcić do seansu wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji. To po prostu świetne gatunkowe kino, niemające kompleksów względem wcześniejszych odsłon serii.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Tym bardziej smuci fakt, że wydanie Blu-Ray jest wyjątkowo ubogie pod kątem dodatków. Jeżeli liczyliście na materiały making-of, wywiady, pokazy kręcenia scen kaskaderskich, to będziecie bardzo zawiedzeni. Sekcja materiałów dodatkowych zawiera wyłącznie komentarze twórców, które można odpalić w tle oglądanego filmu. Ciekawie jest posłuchać, co na temat poszczególnych scen mieli do powiedzenia reżyser Christopher McQuarrie, Tom Cruise, montażysta Eddie Hamilton, czy kompozytor Lorne Balfe. Jednak wydanie Blu-Ray bez jakiegokolwiek dodatkowe nagrania wideo, wyciętych scen, zakulisowych reportaży czy chociażby wpadek i gagów to coś, czego bym się nie spodziewał po tytule tego formatu.

dd6rcpf

Na wyróżnienie zasługuje opcja oglądania filmu z wyizolowaną ścieżką dźwiękową (zero dialogów i efektów dźwiękowych), ale to tylko ciekawostka, do której nie wraca się po jednorazowym sprawdzeniu.

Parametry obrazu: 2.39:1 16x9. Czas trwania: 148 min. Dźwięk: angielski Dolby Atmos, polski lektor 5.1, czeski 5.1, rosyjski 5.1, turecki 5.1, węgierski 5.1. Napisy: angielskie, polskie, hebrajskie, węgierskie, islandzkie, portugalskie, rumuńskiem rosyjskie, słowackie, tureckie, ukraińskie.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dd6rcpf

Podziel się opinią

Share
dd6rcpf
dd6rcpf