Trwa ładowanie...
Aktualności

''Morris from America'': Jakub Gierszał w hicie festiwalu Sundance [ZWIASTUN]

Share
''Morris from America'': Jakub Gierszał w hicie festiwalu Sundance [ZWIASTUN]
d353cus

W sieci pojawił się zwiastun obrazu "Morris from America", nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Sundance. Jedną z ról w niemiecko-amerykańskiej koprodukcji zagrał Jakub Gierszał.

Bohaterem amerykańskiej produkcji jest czarnoskóry 13-latek (Markees Christmas), który wraz z ojcem (Craig Robinson) przeprowadza się do Heidelberga. Początki niemówiącego po niemiecku chłopaka będą trudne. W adaptacji pomoże mu koleżanka z klasy Katrin (Lina Keller). Jakub Gierszał gra szkolnego gwiazdora.

d353cus

Craig Robinson za rolę w filmie otrzymał nagrodę specjalną jury w Sundance. Na razie nie wiadomo, czy film trafi do Polski.

Jakub Gierszał urodził się w 1988 roku w Krakowie. Jest synem Marka Gierszała, reżysera teatralnego. Gdy miał zaledwie kilka miesięcy, jego rodzina przeprowadziła się do Niemiec. Do Polski wrócił po jedenastu latach i trafił do liceum w Toruniu. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Jacka Borcucha pt. „Wszystko, co kocham”. W 2011 roku zagrał jedną z głównych w filmie „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy. Najnowszy projekt z jego udziałem to "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland.

d353cus

Podziel się opinią

Share
d353cus
d353cus