Trwa ładowanie...
d2wkgs4

Na co do kina w weekend? Filmowe premiery

"Krzysiu, gdzie jesteś?", "303. Bitwa o Anglię" i "Slender Man" - ten weekend jest pełen filmowych premier. My podpowiadamy, co warto zobaczyć w kinie.
Share
Od 17.08 zobaczymy kilka świetnych propozycji
Od 17.08 zobaczymy kilka świetnych propozycjiŹródło: iStock.com
d2wkgs4

"Krzysiu, gdzie jesteś?" i Kubuś Puchatek po latach

"Krzysiu, gdzie jesteś?" to jedna z najbardziej wyczekiwanych filmowych premier sierpnia. Aktorski film Disneya to historia dorosłego Krzysia (w tej roli Ewan McGregor), który przytłoczony obowiązkami głowy rodziny traci radość życia. Animowani przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu powrócą, aby przypomnieć mu, że dorosłość wcale nie oznacza nudnego życia. "Krzysiu, gdzie jesteś?" to film, który spodoba się zarówno młodym, jak i starszym widzom. Dorośli obejrzą film z sentymentem, a dzieci będą się świetnie bawić.

Trailer filmu "Krzysiu, gdzie jesteś"

"303. Bitwa o Anglię" - w roli głównej Marcin Dorociński

"303. Bitwa o Anglię" to międzynarodowa koprodukcja z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Kiedy władze i ludność Wielkiej Brytanii z przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę, do walki przyłączają się polscy lotnicy z Witoldem Urbanowiczem (Marcin Dorociński) na czele. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który w trakcie bitwy o Anglię okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym. "303. Bitwa o Anglię" to nie tylko historia o odwadze polskich pilotów, ale także o początkowej nieufności, z jaką musieli się zmierzyć, walcząc poza granicami kraju.

d2wkgs4

Zwiastun filmu "303. Bitwa o Anglię"

"Slender Man" – horror

W małym miasteczku w Massachusetts cztery uczennice przystępują do rytuału, który ma na celu zdemaskować postać zwaną Slender Man, znaną z tradycyjnych przekazów ludowych. Kiedy jedna z dziewczynek znika w tajemniczych okolicznościach, pozostałe zaczynają podejrzewać że Slender Man jednak istnieje…

d2wkgs4

"Slender Man" to przerażający horror, którego inspiracją stała się miejska legenda o tajemniczej postaci budzącej przerażenie wśród dzieci. Potwór ujawnia się tylko na zdjęciach, ma nieokreślone rysy twarzy, nosi białą koszulę z czerwonym krawatem.

Trailer filmu "Slender Man"

"Szpieg, który mnie rzucił" – Mila Kunis i Kate McKinnon jako najlepsze przyjaciółki

"Szpieg, który mnie rzucił" East News
"Szpieg, który mnie rzucił"Źródło: East News

"Szpieg, który mnie rzucił" to komedia pełna akcji. Audrey (w tej roli Mila Kunis) to spokojna i zwyczajna dziewczyna. Jednak życie jej i jej przyjaciółki – Morgan (Kate McKinnon) zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy okazuje się, że były chłopak Audrey jest tajnym agentem. *Będąc świadkami strzelaniny, obie dziewczyny będą musiały stawić czoło całemu oddziałowi zawodowych zabójców. *"Szpieg, który mnie rzucił" to szalony pościg, w którym okaże się, że w starciu z zakochaną dziewczyną i siłą kobiecej przyjaźni niewielu jest w stanie wygrać. Na ekranie obok Kunis i McKinnon zobaczymy Justina Therouxa i Gillian Anderson.

d2wkgs4

Zwiastun filmu "Szpieg, który mnie rzucił"

"Do zobaczenia w zaświatach" – francuski dramat

"Do zobaczenia w zaświatach" to francuski film opowiadający o losach Edwarda Pericourta (Nahuel Pérez Biscayart) i Alberta Maillarda (Albert Dupontel). Jest listopad 1918 roku – koniec I wojny światowej, a Edward ratuje Albertowi życie. Chociaż mężczyźni nie znali się wcześniej, to jednak tak silne wydarzenie splata ich losy na zawsze. Niebawem, już jako weterani wojenni, będą musieli postawić się bezdusznemu systemowi i zawalczyć o sprawiedliwość.

d2wkgs4

Trailer filmu "Do zobaczenia w zaświatach"

"Fatum Elizabeth" – thriller

Kiedy Elizabeth przybywa do posiadłości świeżo poślubionego męża, genialnego naukowca Henry’ego (Ciaran Hinds), jeszcze nic nie zwiastuje tragedii. Otoczona luksusem kobieta ma wszystko czego zapragnie. Mimo tego dręczy ją jedna sprawa – co dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratorium jej męża – w miejscu do którego zabroniono jej wchodzić? "Fatum Elizabeth" to amerykański thriller z Abbey Lee i Matthew Beardem w rolach głównych.

d2wkgs4

Zwiastun filmu "Fatum Elizabeth"

"Człowiek delfin" – film dokumentalny

Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, a jego życie stało się inspiracją do kultowego filmu Luca Bessona "Wielki błękit". Mayol, czyli człowiek delfin był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów. Jego koncepcja jedności człowieka z oceanem uzyskała miano życiowej filozofii. "Człowiek delfin" to wyjątkowy film dokumentalny, który portretuje niesamowitą i charyzmatyczną postać. Składa się z pięknych ujęć współczesnej fotografii podwodnej oraz unikalnych archiwów Mayola.

d2wkgs4

Trailer filmu "Człowiek delfin"

d2wkgs4

Podziel się opinią

Share
d2wkgs4
d2wkgs4