WP

Najbardziej kasowy aktor w Hollywood. Jego filmy zarobiły miliardy

Weteran wśród aktorów. Jules z "Pulp Fiction", marvelowski Nick Fury. Jego kultowe role wymienialibyśmy kilkanaście minut. Dziennikarze podliczyli, ile zarobił w ostatnich latach. Suma robi ogromne wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmy to jedno. 70-latek jest też aktywny politycznie.
Filmy to jedno. 70-latek jest też aktywny politycznie. (Getty Images)
WP

70-letni Samuel L. Jackson zagrał w przeszło 120 filmach. Amerykanin jest chodzącą legendą. Jego kariera wystartowała w latach 80. Przez ten czas miał szansę wcielić się w dziesiątki postaci i współpracować z najlepszymi reżyserami. Jego popularność ugruntował film "Pulp Fiction", za rolę w którym został w 1995 roku nominowany do Oscara.

Według analizy Box Office Mojo, Samuel L. Jackson jest najbardziej kasową gwiazdą w Hollywood. Filmy, w których zagrał, zarobiły ponad 13 miliardów dolarów na świecie.

Dziennikarze "Hollywood Reporter" podkreślają, że duża część tej sumy należy do filmów z uniwersum Marvela, który w ciągu ostatnich 10 lat doczekał się aż 9 super-produkcji, bijących rekordy oglądalności.
Dodatkowo dziennikarze słusznie zwracają uwagę, że Jackson przez ostatnie 30 lat brał udział średnio w 5 produkcjach rocznie. Aktor na emeryturę nie ma zamiaru iść. Dalej jest na fali.

WP

Filmy to jedno. 70-latek jest też aktywny politycznie i nie kryje, że nie jest fanem prezydenta Donalda Trumpa. Ostatnio media na świecie cytowały jego ostry wpis na Twitterze. Zaczęło się od tego, że kongresmenka Rashida Tlaib wulgarnie skomentowała zachowanie Trumpa. Cytowała na jednym ze spotkań dziecko, które powiedziało jej: "Mamo, wygrałaś. Łobuzy nie wygrywają". Na co odpowiedziała: "Nie wygrają, bo pójdziemy tam i odsuniemy tego sk….yna".

Wylała się na nią fala krytyki ze strony jego zwolenników. Aktor z kolei podpisał się pod jej słowami.

- Chciałbym z całego serca poprzeć te słowa oraz ich powód, gdy w zeszłym tygodniu wskazałaś swój pier….y cel. Nazywanie tego sk….yna sk….em to nie problem, nazywanie tego sk….yna prezydentem nim jest – pisał.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP