„Kuba Guzik” to kino familijne z przygodami. Przypadnie do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom.
Film „Kuba Guzik” to aktorska wersja popularnego na początku lat dwutysięcznych serialu animowanego o tym samym tytule, który z kolei wzorowany był na ukochanej przez tysiące dzieci na całym świecie powieści „Niekończąca się opowieść” Michaela Ende.
Fabuła* filmu „Kuba Guzik”* zaczyna się na niewielkiej wyspie zamieszkałej przez 4 osoby, gdzie trafia paczka, w której ukryty jest maleńki chłopczyk. Mieszkańcy przygarniają dziecko, nadają mu imię Kuba Guzik i wychowują jak swoje. Szczególna przyjaźń rodzi się między Kubą a Łukaszem, maszynistą lokomotywy, jedynej na całej wyspie.
Pewnego dnia Łukasz postanawia wypłynąć z wyspy, a Kuba, mimo sprzeciwów, ochoczo do niego dołącza. Chce się bowiem dowiedzieć, kim jest i skąd pochodzi. Podczas wyprawy przez morze przyjaciele trafiają jednak na sztorm, który wyrzuca ich na brzeg krainy, gdzie panuje cesarz Ping Pong. Jak się okazuje, władca jest w kłopocie, ponieważ nieprzyjaciele porwali jego córkę, Li Si. Dzielni Kuba Guzik i Łukasz postanawiają ją odnaleźć. I tak zaczyna się przygoda.
„Kuba Guzik” to znakomity film familijny. Dzieci poznają historię pełną przygód i z morałem, że prawdziwa przyjaźń pozwoli przetrwać wszystko. Dorośli natomiast nie bez wzruszenia wspomną opowieść ich dzieciństwa, której wydźwięk jest wciąż aktualny.
Krzysiu, gdzie jesteś? (Christopher Robin)
Wzruszająca opowieść, której akcja dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach ze Stuwiekowego Lasu. Tym razem jednak Krzysia, Kubusia i przyjaciół spotykamy w obrazie aktorskim, nie zaś animowanym.
Krzyś (w tej roli Ewan McGregor)
jest już dorosły, przytłaczają go obowiązki zawodowe i coraz mniej czas poświęca rodzinie. Zapomniał już, czym jest dziecięca radość. W chwili zadumy w miejskim parku niespodziewanie spotyka dawnego przyjaciela Kubusia, który jest w kłopocie. Prosi Krzysia, aby ten pomógł mu znaleźć zagubionych przyjaciół.
Misja kończy się powodzeniem, ale okazuje się, że pomocy tak naprawdę potrzebuje sam Krzyś. Kubuś i ferajna wyruszają zatem do Londynu, aby przypomnieć przyjacielowi, co w życiu jest ważne, jak istotna jest siła dziecięcych marzeń i prawdziwa przyjaźń.
„Krzysiu, gdzie jesteś?” to film familijny, który rodzicom i dziadkom przypomni piękną historię grupy sympatycznych zwierząt ze Stuwiekowego Lasu, a dzieciom dostarczy rozrywki, z której płynie uniwersalny morał o tym, że warto pamiętać o marzeniach i przyjaciołach.
Luis i Obcy (Luis und die Aliens)
„Luis i Obcy” to propozycja kina familijnego od naszych zachodnich sąsiadów. Cięty, inteligentny humor, historia pełna przygód i ważne przesłanie – właśnie to powinno przyciągnąć do kin zarówno dzieci, jak i ich rodziców.
Luis ma 12 lat i jest wyobcowany. Nie ma przyjaciół, a ojciec, z zawodu i pasji ufolog, poświęca mu niewiele czasu, uwagę skupiając na obserwacji nieba i poszukiwaniu w kosmosie obcych form życia. Luis ma też kłopoty w szkole, której dyrektor chce go wysłać do internatu poza miastem.
Wszystko zmienia się, gdy na podwórku przed domem Luisa rozbija się UFO, a w nim trzech przesympatycznych kosmitów. Choć wprowadzają w życiu chłopca chaos, zawiązuje się między nimi przyjaźń. Luis musi jednak niecodziennych towarzyszy ukrywać przed swoim tatą, który istoty obce uważa za groźne. Chłopiec podejmuje się także naprawy UFO i pomaga dostać się kosmitom na ich macierzystą planetę. Sam nawet daje się skusić na kosmiczną przygodę.
„Luis i Obcy” to ciepły i przyjemny film familijny, który rozbawi i wzruszy do łez tak najmłodszych, jak i ich rodziców.
Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska (Maya the Bee: The Honey Games)
Rezolutna Pszczółka Maja i ospały Gucio znowu w akcji. Kolejny powrót do przeszłości dla rodziców, film dedykowany jednak najmłodszym dzieciom.
„Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska” to animowany film familijny, w którym nie zabraknie ducha rywalizacji i dowodów, że prawdziwa przyjaźń dodaje skrzydeł. Obraz jest kontynuacją filmu „Pszczółka Maja” z 2014 roku. Tym razem jednak w pszczelej stolicy organizowana jest ulimpiada, czyli miodowe igrzyska międzyłąkowe. Niestety dekretem Cesarzowej udziału w nich nie mogą wziąć pszczoły z ula Mai. Odważna i nie zawsze posłuszna Maja marząca o występie na ulimpiadzie, wbrew zakazowi Królowej, wyrusza do stolicy, aby przedstawić swoje zdanie na temat tego aktu dyskryminacji.
Podczas rozmowy z Mają zaskoczona Cesarzowa postanawia podstępnie dopuścić Pszczółkę do udziału w igrzyskach, pod warunkiem, że jeśli przegra cały zapas ula zostanie oddany stolicy. Maja nie poddaje się jednak i dzielnie walczy o wygraną i honor. A pomaga jej w tym nie do końca przekonany do misji Gucio oraz grupa wiernych przyjaciół.
Maluchy zdecydowanie pokochają przekorną Pszczółkę Maję i jej niesforną ferajnę. „Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska” to film familijny, na który naprawdę warto się wybrać.
Mary Poppins powraca (Mary Poppins Returns)
„Mary Poppins powraca”, co cieszy chyba wszystkich jej fanów. Sentymentalne kino familijne przypadnie do gustu całym rodzinom, których członkowie wychowali się na perypetiach tajemniczej guwernantki i chcą swoją sympatią do niej zarazić również swoje pociechy.
Poza tym "Mary Poppins" powraca w iście gwiazdorskiej obsadzie. Wśród nazwisk z castingu filmu znajdą się między innymi Emily Blunt, Meryl Streep i Colin Firth. Zwiastun, równie tajemniczy co niesamowita Mary Poppins, został zaprezentowany w przerwie Gali Oskarowej 2018. Nie za wiele mówi on o fabule sequela nagrodzonej Oskarami (1964) pierwszej części, ale wiemy, że akcja dzieje się 25 lat po tamtych wydarzeniach, a sympatyczna guwernantka odwiedza dorosłe już rodzeństwo, Jane i Michaela Banksów. Jakie tym razem przygody wspólnie przeżyją?
Polska premiera „Mary Poppins powraca” wyznaczona jest na 25 grudnia 2018 roku. To dobry pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie podczas przerwy świątecznej. Wszystko wskazuje na to, że seans nie zawiedzie oczekiwań widzów tak starszych, jak i najmłodszych.
Dziadek do orzechów i cztery królestwa (The Nutcracker and the Four Realms)
"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" to świetny film familijny. Utrzymany jest w konwencji świątecznej, ale niekoniecznie musi być oglądany tylko w okresie bożonarodzeniowym.
Fabuła filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" bazuje na popularnej opowieści autorstwa E.T.A. Hoffmanna, która stała się inspiracją dla wielu twórców, w tym dla Piotra Czajkowskiego. Akcja filmu dzieje się w wieczór wigilijny, gdy wszystko, co rzeczywiste może przeobrazić się w oniryczny świat baśni.
Klara, główna bohaterka filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa", jak większość dzieci uwielbia święta i prezenty. W jej domu co roku organizowana jest zabawa, która polega na znalezieniu podarków, podążając za nitką. W ten sposób Klara trafia do magicznego świata, w którym uważana jest za księżniczkę, jedną z niewielu osób, które mogą uratować cztery królestwa przed niedobrą królową.
Film "Dziadek do orzechów" to piękna, magiczna opowieść z obsadą pełną gwiazd. W filmie zobaczyć można między innymi Morgana Freemana, Helen Mirren i Keirę Knightley.
Kaczki z gęsiej paczki (Duck Duck Goose)
Film animowany "Kaczki z gęsiej paczki" to przezabawna propozycja filmowa dla całej rodziny. Opowiada o gąsiorze, który niespodziewanie zostanie ojcem kilku kaczek.
Głównym bohaterem filmu "Kaczki z gęsiej paczki" jest Benek, gąsior, podrywacz, zawadiaka i zadeklarowany kawaler. Z typowym dla siebie uporem ignoruje intensywne przygotowania do wylotu w ciepłe kraje, a w zamian szybuje po niebie, robiąc sztuczki i akrobacje. To właśnie nieudany popis umiejętności staje się powodem kolejnych wydarzeń, które na zawsze zmienią Benka.
Gąsior, spadając w niekontrolowany sposób na ziemię, wpada w rodzinę kaczek, w wyniku czego dwoje kacząt oddziela się od mamy. Teraz Benek będzie musiał przejąć rolę ojca, doprowadzić maleństwa do rodziny i samemu udać się w ciepłe kraje, zanim zastanie go zima.
Film "Kaczki z gęsiej paczki" przedstawia historię z morałem. Scenariusz zawiera bystre dialogi i dawkę świetnego humoru, co zapewni rozrywkę widzom niezależnie od ich wieku.
Dzień czekolady
Film "Dzień czekolady" to polska propozycja kina familijnego, która zabiera widza w podróż w czasie. Głównymi bohaterami są kilkuletni Monika i Dawid.
Fabuła filmu "Dzień czekolady" oscyluje wokół podróży w czasie. Nad główną bohaterką, Moniką, ciąży klątwa rzucona przez czarownicę. Jedynym sposobem, aby uniknąć jej konsekwencji, jest przeniesienie się w czasie. Monika wraz z Dawidem odnajdują na zakurzonym strychu czarodziejski zegar, w którym mieszka dziwny i tajemniczy Skoczek. To dzięki niemu dzieci poznają tajemniczy świat znajdujący się po drugiej stronie zegara. Poznają tam magiczne postacie, które odpowiadają za działanie czasu – mogą go cofać, zatrzymywać, a nawet pożerać.
W obsadzie filmu "Dzień czekolady" znaleźli się między innymi Dawid Ogrodnik, Magdalena Cielecka i Witold Dębicki. Premiera filmu miała miejsce w czerwcu 2018 roku podczas Festiwalu Młodzi i Film. Planowaną datą premiery kinowej jest 15 marca 2019 roku.