Trwa ładowanie...
dm6lkds

Dzień czekolady

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Dzień czekolady" to polski film familijny z gwiazdorską obsadą. Opowiada o dwójce dzieci, które chcą przenieść się w czasie, aby uniknąć skutków klątwy.
dm6lkds
2
1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Radosław Ładczuk

Dzień czekolady – zarys fabuły

Bohaterami filmu "Dzień czekolady" (2018) są Monika i Dawid, kilkulatkowie, którzy decydują się na podróż w czasie. Powodem tego jest klątwa, jaka została rzucona na Monikę przez okropną czarownicę. Jeśli dzieci nie cofną się w czasie, to czar wymaże wszystkie ich wspomnienia. Monika i Dawid odkrywają na strychu stary, zakurzony zegar, w którym, jak się okaże, mieszka tajemniczy i nieco dziwny Skoczek Czasu. To on pomoże dzieciakom odkryć tajemnice płynącego czasu.

Po drugiej stronie zegara bohaterowie filmu "Dzień czekolady" poznają niezwykłe postacie, które posiadają moc cofania, zatrzymywania, a nawet pożerania czasu. Czy to pozwoli ustrzec się przed złym urokiem czarownicy?

Dzień czekolady – ciekawostki

  • Współautorką scenariusza filmu "Dzień czekolady" jest Anna Onichmowska. To ona jest autorką książki o tym samym tytule, na podstawie której powstała filmowa historia.
  • Premiera filmu "Dzień czekolady" miała miejsce w czerwcu 2018 roku podczas Festiwalu Młodzi i Film. Data premiery kinowej została zaplanowana na 15 marca 2019 roku. W internecie natomiast dostępny już jest oficjalny zwiastun "Dnia czekolady".
  • Zdjęcia do filmu powstały między listopadem 2015 roku a kwietniem 2016 roku.
  • Jedną z głównych ról dziecięcych odgrywa Leo Stubbs, prywatnie wnuk Zbigniewa Wodeckiego. Leo uczy się w szkole muzycznej, jednak znany jest także z desek teatru. Wystąpił między innymi w spektaklu "Tajemniczy ogród" w Teatrze Bagatela w Krakowie, a także w tytułowej roli w musicalu "Mały Lord" w Operze Krakowskiej.
  • Film "Dzień czekolady" otrzymał kilka znaczących nominacji w konkursach filmowych. Został nominowany do Złotego Pazura 2018 w Konkursie Inne Spojrzenia Złotych Lwów, a także do nagrody Złotych Koziołków 2018 przyznawanej w konkursie Ale Kino przez jury międzynarodowe. Film został wyświetlony również w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 2018 na Festiwalu Młodzi i Film.

Zobacz także inne najlepsze filmy familijne 2019.

Dzień czekolady
Tytuł oryginalny

Dzień czekolady

Gatunek

fantasy, familijny, przygodowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.06.2018

Data polskiej premiery

15.03.2019

Czas trwania

75 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm6lkds
dm6lkds
dm6lkds