Trwa ładowanie...
d45d9rp

Kuba Guzik

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
„Kuba Guzik” to film aktorski bazujący na popularnym w latach dwutysięcznych serialu animowanym o tym samym tytule.
d45d9rp
2
Share
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Kuba Guzik – pierwowzory

Film "Kuba Guzik. Na tajemniczym lądzie", bo tak brzmi pełny tytuł, to kino familijne z 2018 roku. Jego pierwowzorem była emitowana na przełomie wieków bajka "Przygody Kuby Guzika" podzielona na ponad 52 odcinki. Jednak pierwowzorem zarówno dla filmu, jak i serialu była książka Michaela Ende „Niekończąca się historia”.

Kuba Guzik – zarys fabuły

Akcja filmu "Kuba Guzik" rozpoczyna się na małej wyspie, gdzie mieszkają tylko 4 osoby. Pewnego dnia dołącza do nich piata osoba – uroczy mały chłopczyk dostarczony przez kuriera w zawiniątku. Mieszkańcy wyspy nadają mu imię Kuba Guzik i wychowują jak własne dziecko.

Chłopiec chowa się zdrowo i w szczęściu. Pewnego jednak dnia jego najbliższy przyjaciel Łukasz postanawia wyruszyć w świat swoją wierną lokomotywą Emmą. Kuba Guzik bez namysłu dołącza do wyprawy, chcąc dowiedzieć się, kim jest i skąd pochodzi. Wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda.

Kuba i Łukasz w wyniku potężnego sztormu na morzu lądują w krainie zarządzanej przez cesarza Ping Ponga. Jak się okazuje, okrutni piraci porwali jego córkę. Dwaj druhowie zgłaszają się na ochotników, którzy udadzą się do Smutkolandii i odbiją księżniczkę Li Si. Zanim jednak to zrobią, będą musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, pokonać strach i nauczyć się jak ważna jest przyjaźń.

"Kuba Guzik" to film familijny, który dzieciom zapewni rozrywkę i przyniesie ważny morał, dorosłych zaś powróci do czasów dziecięcych.

Zobacz więcej najlepszych filmów familijnych 2018 roku.

Kuba Guzik
Tytuł oryginalny

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer

Gatunek

film familijny, film przygodowy

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

29.03.2018

Data polskiej premiery

29.06.2018

Czas trwania

95 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
d45d9rp

Podziel się opinią

2
Share
d45d9rp
d45d9rp
d45d9rp
d45d9rp