"Nietykalni" z 2011 roku to jeden z tych obrazów, który sprawia, że po seansie uśmiechamy się. Właśnie dlatego uważamy, że to jeden z najlepszych filmów motywacyjnych.
"Nietykalni" przyciągnęli do kin miliony osób, nie tylko we Francji, ale również na całym świecie. Oparta na faktach historia niezwykłej przyjaźni pokazuje, że warto wierzyć w ludzi, bez względu na wszystko.
Sparaliżowany milioner Phillippe poszukuje nowej opiekunki lub opiekuna, który/a się nim zajmie. Na rozmowę w sprawie pracy trafia Driss. Mężczyzna właśnie wyszedł z więzienia. Teoretycznie chce tylko podpisać papier, jednak nieoczekiwanie Philippe go przyjmuje. Zderzenie tych dwóch postaci da początek pięknej przyjaźni, która została sfilmowana przez Oliviera Nakache i Erica Toledano.
Wszystko za życie (2007)
"Wszystko za życie" to niezwykły film ze świetną muzyką Eddiego Veddera, wokalisty zespołu rockowego Pearl Jam.
Christopher McCandless kończy studia, a zarazem pewien etap w życiu. Nie zamierza jednak szukać intratnej pracy czy wikłać się w związek. Niszczy wszelkie dokumenty i wyrusza na Alaskę. Jego niesamowita podróż pokazuje, jak bardzo współczesny człowiek uzależniony jest od mediów, a także jak niewiele trzeba, by uwolnić się od tego, co więzi nas najmocniej, czyli własnego umysłu.
"Wszystko za życie" Seana Penna to niezwykle inspirujący film, który zdecydowanie warto obejrzeć co najmniej kilka razy na różnych etapach życia.
Billy Elliot (2000)
O marzenia zawsze należy walczyć, co pokazuje widzom niepozorny chłopak Billy Elliot.
Billy Elliot mieszka z ojcem i bratem w niewielkiej górniczej miejscowości. Jackie Elliott wróży synowi wielką karierę bokserską, jednak chłopiec ma zupełnie inne marzenie – chciałby dostać się do Królewskiej Akademii Tańca. Ojciec nie wyobraża sobie, by jego syn tańczył. Uznaje pasję syna za plamę na własnym honorze. Billy nie zamierza się jednak poddać. Wbrew przekonaniom taty bierze lekcje u pani Wilkinson, która wspiera chłopca w jego działaniach. Jak zareaguje ojciec, kiedy zobaczy jak Billy tańczy?
Jak dla nas "Billy Elliot" to wzruszający obraz. Uroniliście kilka łez na seansie?
Projektantka (2015)
Czasem zemsta kryje się pod płaszczem Projektantki.
Główna bohaterka Tilly mieszkała z mamą w niewielkiej australijskiej wiosce. Została jednak oskarżona o morderstwo, więc jako nastolatka uciekła z domu. Zachowała w sercu urazę, która pozwoliła jej zdobyć sławę jako świetna projektantka. Tilly wróciła do domu, jednak nie po to, aby ubierać mieszkańców w wytworne stroje. Kobieta pragnie zemsty! Czy uda jej się ziścić podstępny plan?
"Projektantka" to przede wszystkim rewelacyjna kreacja aktorska Kate Winslet. Nam ten film bardzo się podobał, a wam?
Diabeł ubiera się u Prady (2006)
Ekranizacja prozy Lauren Weisberger uwiodła wielu widzów. Was również?
Andrea Sachs zawsze marzyła o pracy w wydawnictwie. Niestety, została asysentką prawdziwej diablicy, Mirandy Priestly. Niedoświadczona Andy nie poddała się! Do końca walczyła o wyższe stanowisko, a zarazem uznanie szefowej.
W filmie "Diabeł ubiera się u Prady" w rolę Mirandy wcieliła się Meryl Streep. Plotka głosi, że pierwowzorem dla tej postaci była Anna Wintour. Czy to prawda?
La la land (2016)
A może skusi was piękny musical o marzeniach wyśpiewanych i wytańczonych przez Emmę Stone i Ryana Goslinga w oscarowym obrazie Damiena Chazellego?
Ona jest aktorką, która pracuje w barze. On jest muzykiem jazzowym. Kiedy Mia i Sebastian się poznają, otwierają się przed nimi zupełnie nowe perspektywy. Miłość będzie dla nich motorem napędowym w realizacji najskrytszych marzeń.
Musical "La la land" pokazuje, że bliskie osoby mają niesamowity wpływ na nasze marzenia. Dodają nam skrzydeł tak jak muzyka i dobre filmy motywacyjne!
Marsjanin (2015)
Jakie wrażenie zrobił na was "Marsjanin" Ridleya Scotta?
Mark Watney był uczestnikiem misji na Marsa. Czerwona planeta okazała się dla niego domem, kiedy po burzy piaskowej budzi się i stwierdza, że reszta załogi odleciała, uważając go za zmarłego. Mark przeżył, jednak zapasów i powietrza nie wystarczy mu na długi czas. Co w tej sytuacji robi mężczyzna? Czy się podda? Otóż nie!
Zaczyna tworzyć swój własny kąt na innej planecie, a jednocześnie stara się nawiązać kontakt z Ziemią. Tytułowym "Marsjaninem" jest Matt Damon, który stworzył w filmie sci-fi niezwykłą postać, a zarazem symbol – nie wolno się poddawać, cokolwiek by się nie działo!
Whiplash (2014)
"Whiplash" to kolejny film Damiena Chazellego, który pojawił się na naszej liście.
Dokąd zaprowadzą ambicje młodego perkusistę Andrew Neimanna, kiedy trafi na niezwykle surowego nauczyciela Terrence'a Fletchera? Chłopak zrobi wszystko, aby zasłużyć na uznanie i zostać jednym z najlepszych muzyków jazzowych na świecie.
Film "Whiplash" aż kipi nagromadzonymi emocjami, a ostatni popisowy numer aż zapiera dech w piersiach.
Zdecydowanie polecamy wam ten obraz, który udowodnił, że Damien Chazelle jest świetnym reżyserem doskonale znającym pragnienia widza.
Erin Brockovich (2000)
Uważamy, że Oscar przyznany Julii Roberts jest jak najbardziej zasłużony. A jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?
Erin Brockovich ma troje dzieci, jednak jej wybuchowy temperament i ostry język nie pozwalają znaleźć stałej pracy. Ostatecznie dostaje zlecenie od adwokata Eda Marsleya. Kobieta, sprawdzając kolejne akta, trafia na sprawę, która doprowadzi do jednego z najgłośniejszych procesów.
Film "Erin Brockovich" pokazuje, że nie wolno się podporządkowywać. Czasami trzeba pójść pod prąd, aby wejść na szczyt.
Jestem taka piękna! (2018)
Stand-uperka Amy Schumer wyśmiewa kompleksy współczesnych kobiet. Czy robi to skutecznie?
Renee jest normalną dziewczyną. Nie czuje się jednak dobrze we własnej skórze. Codziennie spotyka się z opiniami, że lepiej 'być pięknym i bogatym'. Pewnego dnia pod wpływem upadku Renee całkowicie się zmienia. Jej wygląd pozostaje bez zmian, ale całkowitemu przeobrażeniu zostaje poddana psychika bohaterki, która uważa się za piękną kobietę.
Co chciała nam pokazać Amy Schumer w komedii "Jestem taka piękna!"?