Trwa ładowanie...
gwiazdy
25-01-2010 11:22

Największe gwiazdy zbierały pieniądze dla Haitańczyków

Największe gwiazdy zbierały pieniądze dla HaitańczykówŹródło: AFP
d44vdie
d44vdie

Ponad 100 amerykańskich gwiazd filmu i muzyki, a także sportowców i polityków wzięło udział w transmitowanej na całym świecie akcji pod tytułem "Nadzieja dla Haiti" (Hope for Haiti Now), podczas której zbierano pieniądze na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

- Haitańczycy potrzebują waszej pomocy - powiedział prowadzący program ze studia w Los Angeles George Clooney, który był jednym z pomysłodawców dwugodzinnego teletonu (telewizyjnego maratonu). - Oni muszą wiedzieć, że nie są teraz sami - dodał aktor.

Program transmitowany był z Nowego Jorku, Londynu, Los Angeles i Haiti, skąd relacje nadawał dziennikarz CNN Anderson Cooper. Podczas teletonu, który można był obejrzeć na żywo również w internecie, wyemitowano wstrząsające reportaże przedstawiające historie Haitańczyków, którzy przeżyli kataklizm z 12 stycznia.

Amerykanów do przekazywania donacji na rzecz Haiti przekonywały takie gwiazdy Hollywood, jak Julia Roberts, Mel Gibson, Reese Witherspoon i Halle Berry.

d44vdie

W części transmitowanej z Nowego Jorku na scenie pojawili się: pochodzący z Haiti muzyk Wyclef Jean, Madonna, Bruce Springsteen, Jennifer Hudson, Mary J. Blige, Shakira i Sting.

W Los Angeles wystąpili: Alicia Keys, Christina Aguilera, Dave Matthews, John Legend, Justin Timberlake, Stevie Wonder, Taylor Swift oraz Sheryl Crow. Z kolei Coldplay, Bono, The Edge, Jay-Z i Rihanna to gwiazdy, które wzięły udział w części amerykańskiego teletonu transmitowanej z Londynu.

Widzowie mogli przekazywać datki już przed programem za pośrednictwem internetu (www.hopeforhaitinow.org), telefonicznie bądź wysyłając SMS-a. Dodatkowo do ofiar trzęsienia ziemi na Haiti trafią pieniądze ze sprzedaży w sklepie internetowym iTunes plików muzycznych i wideo gwiazd, które wystąpiły podczas koncertu. Niekiedy prezentowały one nowe utwory, przygotowane specjalnie na tę okazję.

Teleton "Hope for Haiti Now" transmitowały wszystkie największe stacje telewizyjne, w tym MTV, ABC, CBS, NBC, FOX, CNN oraz HBO. Program na żywo można było oglądać także w Polsce.

d44vdie

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d44vdie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44vdie