Trwa ładowanie...

Nakręcił film o Relidze i do kin przyszło 2 mln Polaków. Nowa produkcja reżysera "Bogów" to historia o każdym z nas

- Ten film to historia o walce ze sobą, największym wrogiem każdego z nas. Bo kto nam bardziej przeszkadza w tym, co potrafimy i chcemy zrobić, niż my sami - przekonuje Łukasz Palkowski. Na jego ostatnim filmie w kinach były prawdziwe tłumy. Nowy obraz pt. "Najlepszy" ujrzy światło dzienne już w najbliższy czwartek.Tego dnia oczy polskiej krytyki filmowej z pewnością zwrócone będą w kierunku 41-letniego reżysera. W oczekiwaniu na tę chwilę prezentujemy rozmowę z nim.

d39zt5h
d39zt5h

Już w czwartek "Najlepszy” będzie prezentowany na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy. Łukasz Palkowski i tym razem sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z samego dna.

Głównym bohaterem filmu "Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem. Jerzy Górski ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 godz., 47 min, 46 sek. Ten wynik nie byłby możliwy, gdyby w życiu górskiego nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Byliśmy na planie "Najlepszego" - zobacz relację:

Na ekranie zobaczymy m.in.: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do "Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

d39zt5h

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do kin w całej Polsce trafi 17 listopada.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d39zt5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zt5h