Trwa ładowanie...

"Nienawistna ósemka": Nowy Tarantino w polskich kinach w już styczniu

"Nienawistna ósemka": Nowy Tarantino w polskich kinach w już styczniuŹródło: East news
d4afp3m

*Quentin Tarantino jest już niemal gotowy, aby wypuścić w świat swoje najnowsze, ósme z kolei dziecko – western "Nienawistna ósemka".*

Jak powiedział w wywiadzie dla „New York Magazine”, jego zdaniem western to gatunek, który najlepiej odzwierciedla problemy każdej dekady.

* – Westerny z lat 50. ukazywały Amerykę Eisenhowera jak żadne inne filmy z tamtego okresu. Podobnie westerny z lat 30. oddawały ideały tamtych lat. A westerny z lat 70. to były anty-westerny, westerny epoki Watergate*– tłumaczył reżyser.

d4afp3m

Przyznał także, że podziwia role Jennifer Lawrence w filmach Davida O. Russella i że chętnie by ją zatrudnił, gdyby nie to, że jego bohaterka musiała być nieco starsza, by lepiej pasować do reszty obsady. Jennifer Jason Leigh ("Plac Waszyngtona", „Synekdocha, Nowy Jork”), która zagrała Daisy, świetnie się sprawdziła. To jej pierwsza rola u Tarantino. Partnerujący jej Samuel L. Jackson („Django”, „Avengers”) pracuje z Tarantino już po raz szósty. Z reżyserem jest także związany Tim Roth („Pulp Fiction”, „Wściekłe psy”).

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russel), znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Ruth ma zamiar doprowadzić kobietę przed oblicze sprawiedliwości. Podczas podróży spotykają innego okrytego złą sławą łowcę nagród majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), niegdyś żołnierza walczącego po stronie Unii, oraz Chrisa Mannixa (Walton Goggins), renegata z Południa i samozwańczego szeryfa miasta Red Rock, do którego zmierzają. Podróżni zbaczają jednak ze szlaku podczas zamieci śnieżnej. Schronienie znajdują w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie zostają powitani przez czterech nieznajomych: Boba (Demian Bichir) opiekującego się lokalem, kata z Red Rock Oswaldo Mobraya (Tim Roth), kowboja Joego Gage’a (Michael Madsen) i byłego konfederackiego generała Sanforda Smithersa (Bruce Dern). Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, ósemka podróżników zaczyna rozumieć, że szanse dotarcia do
Red Rock są bardzo małe. * "Nienawistna ósemka" w kinach w Polsce pojawi się w styczniu 2016.*

d4afp3m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4afp3m