Trwa ładowanie...
ziarno prawdy
13-01-2015 14:23

Nosowska zapowiada film "Ziarno prawdy"

Share
Nosowska zapowiada film "Ziarno prawdy"Źródło: Tomasz Urbanek
d3wvzg9

Mroczy teledysk Katarzyny Nosowskiej zapowiada thriller *"Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Najnowszy film w reżyserii Borysa Lankosza powstał na podstawie drugiej części bestsellerowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego i będzie go można zobaczyć w kinach 30 stycznia. Już dziś zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej.*

Na pomysł zaangażowania Katarzyny Nosowskiej wpadliśmy razem z Jerzym Kapuścińskim, opiekunem artystycznym i produkcyjnym „Ziarna prawdy” podczas koncertu wokalistki na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Kasia Nosowska śpiewała wtedy swoje dawne utwory w nowych, ostrych i rockowych aranżacjach, co bardzo przypadło nam do gustu – opowiada Anna Drozd, producentka nowego filmu Borysa Lankosza. – Zamówienie piosenki u Nosowskiej, jednej z najlepszych współczesnych polskich piosenkarek, jest spójne z koncepcją filmu, do którego zaangażowaliśmy samych znakomitych twórców: począwszy od Zygmunta Miłoszewskiego – autora książki, na podstawie której powstał scenariusz, poprzez reżysera, autora zdjęć – Łukasza Bielana i plejadę gwiazd pojawiających się nawet w rolach epizodycznych. Filmowego Rabina Zygmunta zgodził się zagrać wybitny izraelski aktor Zohar Strauss. Borys Lankosz przygotował dla Katarzyny Nosowskiej szkic zawierający jego wyobrażenie o koncepcji piosenki, ale ostateczna wersja powstała dopiero po obejrzeniu
filmu przez artystkę.

W Sandomierzu dochodzi do przerażającego morderstwa. Nagie ciało zabitej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Miejscowi stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury - Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać kryminalną zagadkę, ale też stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

d3wvzg9

W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, uznawanego obecnie za jednego z najciekawszych polskich aktorów. Na ekranie będą mu towarzyszyć: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński oraz izraelski aktor Zohar Strauss, znany m.in. z „Libanu” i „Oczu szeroko otwartych”.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan – współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia „Życia Pi” oraz takich obrazów jak: „Transformers”, „Nixon”, „Wrogowie publiczni”, który obecnie pracuje w ekipie operatorskiej najnowszych przygód agenta Jamesa Bonda – „Spectre”.

d3wvzg9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wvzg9
d3wvzg9