Trwa ładowanie...
dtupqe7
Aktualności

Nosowska zapowiada film "Ziarno prawdy"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nosowska zapowiada film "Ziarno prawdy"
(Tomasz Urbanek)
dtupqe7

Mroczy teledysk Katarzyny Nosowskiej zapowiada thriller *"Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Najnowszy film w reżyserii Borysa Lankosza powstał na podstawie drugiej części bestsellerowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego i będzie go można zobaczyć w kinach 30 stycznia. Już dziś zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej.*

Na pomysł zaangażowania Katarzyny Nosowskiej wpadliśmy razem z Jerzym Kapuścińskim, opiekunem artystycznym i produkcyjnym „Ziarna prawdy” podczas koncertu wokalistki na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Kasia Nosowska śpiewała wtedy swoje dawne utwory w nowych, ostrych i rockowych aranżacjach, co bardzo przypadło nam do gustu – opowiada Anna Drozd, producentka nowego filmu Borysa Lankosza. – Zamówienie piosenki u Nosowskiej, jednej z najlepszych współczesnych polskich piosenkarek, jest spójne z koncepcją filmu, do którego zaangażowaliśmy samych znakomitych twórców: począwszy od Zygmunta Miłoszewskiego – autora książki, na podstawie której powstał scenariusz, poprzez reżysera, autora zdjęć – Łukasza Bielana i plejadę gwiazd pojawiających się nawet w rolach epizodycznych. Filmowego Rabina Zygmunta zgodził się zagrać wybitny izraelski aktor Zohar Strauss. Borys Lankosz przygotował dla Katarzyny Nosowskiej szkic zawierający jego wyobrażenie o koncepcji piosenki, ale ostateczna wersja powstała dopiero po obejrzeniu
filmu przez artystkę.

W Sandomierzu dochodzi do przerażającego morderstwa. Nagie ciało zabitej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Miejscowi stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury - Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać kryminalną zagadkę, ale też stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

dtupqe7

W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, uznawanego obecnie za jednego z najciekawszych polskich aktorów. Na ekranie będą mu towarzyszyć: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński oraz izraelski aktor Zohar Strauss, znany m.in. z „Libanu” i „Oczu szeroko otwartych”.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan – współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia „Życia Pi” oraz takich obrazów jak: „Transformers”, „Nixon”, „Wrogowie publiczni”, który obecnie pracuje w ekipie operatorskiej najnowszych przygód agenta Jamesa Bonda – „Spectre”.

dtupqe7

Podziel się opinią

Share
dtupqe7
dtupqe7