Nowi "X‑Meni", "Gra dla dwojga" i "Obywatel Havel" w weekend w kinach

Czwarta część przygód X-Menów pt. "X-Men Geneza: Wolverine" oraz "Gra dla dwojga" z Julią Roberts i Clivem Owenem trafią w czwartek do polskich kin. Z kolei w piątek odbędzie się premiera dokumentu "Obywatel Havel" o pierwszym prezydencie Republiki Czeskiej oraz filmu przygodowego "Góra czarownic".

Nowi "X-Meni", "Gra dla dwojga" i "Obywatel Havel" w weekend w kinach
Źródło zdjęć: © Imperial CinePix

"X-Men Geneza: Wolverine" to pierwszy z nowej serii filmów osadzonych w świecie "X-menów". Opowiada historię Wolverine’a, ukazuje jego przeszłość.

Hugh Jackman po raz kolejny wcielił się w rolę, która przyniosła mu międzynarodową sławę; zagrał Wolverine’a: super-bohatera obdarzonego mocą leczenia i szponami z niezniszczalnego stopu metalu (Adamantium). Bohatera charakteryzuje także wściekłość.

W filmie pojawiają się długo-oczekiwane postaci. Widzowie wreszcie poznają Drużynę X, do której prócz Wolverine’a należą niezwykle potężny Victor Creed(znany też jako Sabretooth), władający szermierką Wade Wilson (który z czasem stanie się Deadpoolem), świetny strzelec Agent Zero, teleportujący się Wraith, Fred J. Dukes (czyli The Blob) i Bradley potrafiący manipulować elektrycznością.

Drużyną przewodzi William Stryker znany widzom „X-mena 2”. W nowym filmie poznamy tę postać bliżej, dowiemy się również co dokładnie łączy go z Wolverine’em i jaki ma to związek z przeszłością i przyszłością Logana. "Gra dla dwojga" to thriller kryminalny. Oficer CIA Claire Stenwick (Roberts) i agent MI6 Ray Koval (Owen) jakiś czas temu zrezygnowali z pracy w służbach wywiadowczych na rzecz dużo bardziej intratnych stanowisk w szeregach międzynarodowych firm.

Ich zadanie? Zdobycie informacji o produkcie, który przyniesie fortunę tej korporacji, która opatentuje go jako pierwsza. W tej grze chodzi o wielkie pieniądze, a wojna między firmami przypomina rozgrywki z czasów zimnej wojny. Roberts i Owen tym razem wcielili się w role korporacyjnych szpiegów, którzy za plecami swoich mocodawców zaczynają ze sobą współpracować.

W czwartek do kin wchodzi także film "30 dni mroku". Jest to horror, którego miejscem akcji jest ciche i spokojne miasto na Alasce. Każdego roku dla miasta przychodzi czas ciemności, gdy ze względu jego położenia słońce znika na długie trzydzieści dni. "Obywatela Havla" wyreżyserowali Miroslav Janek i Pavel Koutecky. W filmie o Havlu wypowiada się wiele znanych osób, m.in. Bill Clinton, Jacques Chirac i Mick Jagger. Twórcy dokumentu zbierali materiały do tego filmu od 1992 r.

"Były dysydent polityczny, przywódca aksamitnej rewolucji, dramaturg i eseista, Vaclav Havel, został ogłoszony pierwszym prezydentem nowego państwa - Republiki Czeskiej. Tym samym były wróg publiczny otrzymał społeczny mandat, uprawniający go do transformacji państwa i jego instytucji" - przypomina dystrybutor filmu.

"Havel pozwolił swojemu przyjacielowi, filmowcowi Pavlowi Koutecky'emu, na towarzyszenie mu z kamerą, zarówno na Hradczanach, jak i w podróżach po świecie. W rezultacie powstał pełnometrażowy film dokumentalny, zbudowany z nie pokazywanych nigdzie dotąd obrazów" - informuje dystrybutor.

Tytułowa "Góra Czarownic" (reż. Andy Fickman) to niezwykłe miejsce na pustyni w Nevadzie, gdzie - według ludzkich wierzeń - dochodzi do licznych paranormalnych zjawisk. Szansę, by odkryć tajemnicę Góry Czarownic, otrzymuje pewien taksówkarz z Las Vegas. Mężczyzna zabiera do swej taksówki dwoje nastolatków obdarzonych niezwykłymi zdolnościami. Okaże się, że od tej trójki zależeć będą losy świata.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)