Odkrywają sekrety mormońskich żon. Narkotyki, alkohol i pozamałżeński seks
Jak wygląda życie współczesnych mormonek? Nowe show na Disney+ szokuje widzów. Konserwatywne życie? Zdecydowanie nie.
Hitem w sieci jest serial Netfliksa "Para idealna", która w tygodniu 6-12 września przyciągnęła tak wielu użytkowników, że spędzili przy produkcji aż 3,4 miliarda minut! (dane Luminate opracowane przez "Variety"). Na drugim miejscu najchętniej oglądanych telewizyjnych produkcji są "Sekrety mormońskich żon", które w Polsce można oglądać na platformie Disney+. Co tam się dzieje!
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Sekrety mormońskich żon", które piją i swingują
Z czym kojarzą się mormoni? Z wielożeństwem, z czystością, ze wstrzemięźliwością przed ślubem, z tym, że stronią od imprez i alkoholu. Ot, z konserwatywnym, skromnym życiem w imię zasad religijnych. Tymczasem jest grupa amerykańskich mormońskich żon, która postanowiła zerwać ze sztywnymi regułami narzucanymi przez wspólnotę religijną i podbijać TikToka. Dziewczyny w mig zdobyły potężną popularność. Ich nieformalna liderka, Taylor Frankie Paul, ma ponad 4 mln obserwatorów na TikToku.
Wielkim skandalem było to, że ogłosiła, że rozwodzi się z mężem. Jednocześnie Paul wyznała, że ona i jej koleżanki mormonki swingowały - wymieniały się swoimi mężami, jako partnerami seksualnymi. Taylor zdradziła, że ona i partner mieli umowę, by nie przekraczać jednej granicy, tzw. mogli spotykać się z innymi, ale nie uprawiać seksu (co określiła "miękkim swingowaniem"). Ona jednak złamała tę zasadę, co doprowadzić miało ostatecznie do rozwodu.
Taylor Frankie Paul i jej przyjaciółki, które zyskały potężną popularność na TikToku, stały się bohaterkami seks-skandalu, który teraz jest jednym z wiodących tematów show "Sekrety mormońskich żon".
Mormonki zaskakują widzów
Emisja najnowszego show już od samego początku wywołała ogromne zainteresowanie. Serial opowiada o ośmiu kobietach z grupy MomTok na TikToku, których zachowanie, w tym swingerskie praktyki, seks przedmałżeński, picie alkoholu i zażywanie narkotyków, zdaje się kłócić z normami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.
Widzowie mogą zobaczyć kobiety pijące alkohol i korzystające z gazu rozweselającego podczas zabiegów kosmetycznych. Jedna z bohaterek show, Demi Engeman, opowiada otwarcie, że ona i jej mąż biorą narkotyki w sypialni. - Ketamina. To był środek, którego używaliśmy, by wzmocnić nasz związek - mówi. - Byłyśmy wychowywane jako gospodynie dla mężczyzn, służące ich każdej potrzebie. A ja sobie pomyślałam: "p..rzyć to". Dlatego stworzyłam MomTok - komentuje z kolei Taylor Frankie Paul.
"Najdziksza jazda mojego życia" - piszą internauci po pierwszych odcinkach.
W show można też poznać historię Mayci Neeley, która straciła chłopaka, gdy miała zaledwie 19 lat i była w drugim miesiącu ciąży. Miał wypadek przez to, że pisał SMS-y w trakcie jazdy samochodem. Dziewczyna przyznała, że rodzina narzucała im ślub przez to, że spodziewali się dziecka. Feralnego dnia para pokłóciła się o to, ale nie zdążyła się już pogodzić. Wkrótce po urodzeniu syna Mayci poznała innego chłopaka, za którego wyszła. Dziś mają ze sobą drugie dziecko i starają się o trzecie - tym razem z pomocą in vitro.
Po opublikowaniu zwiastuna "Sekretów mormońskich żon", Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich wydał oświadczenie. Czytamy w nim: "Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, jak inne prominentne globalne wspólnoty wyznaniowe, często znajduje się w centrum uwagi przemysłu rozrywkowego. Niektóre przedstawienia są sprawiedliwe i dokładne, ale inne uciekają się do stereotypów lub rażących zniekształceń, które są w złym guście i mają realne konsekwencje dla ludzi wierzących. Chociaż nie jest to nowe zjawisko, wiele ostatnich produkcji przedstawia styl życia i praktyki, które są jawnie niezgodne z naukami Kościoła".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o krwawej jatce w "Obcy: Romulus", przeżywamy szok po serialu "Szympans, moja miłość" i wydajemy wyrok na nowym sezonie "Pierścieni Władzy". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: