Trwa ładowanie...

Odsłonięty dekolt z krzyżykiem. Powstaje film o Kalinie Jędrusik

Katarzyna Klimkiewicz ogłosiła, że nakręci film o Kalinie Jędrusik, jednej z najbardziej kontrowersyjnych i enigmatycznych gwiazd filmowych PRL-u. Nazywano ją demonem zmysłów, uosobieniem skondensowanego seksu, Wielką Gorszycielką i polską Marilyn Monroe. Akcja filmu będzie rozgrywać się 1963 roku, kiedy podczas Barbórki aktorka odsłoniła dekolt, na którym miała krzyżyk. Dostała wtedy zakaz występu w telewizji.

Share
Odsłonięty dekolt z krzyżykiem. Powstaje film o Kalinie JędrusikŹródło: East News
d1oxoxn

- Kalina jest nadal rodzajem wzoru, a nawet ikony kobiecości lat sześćdziesiątych. To fascynująca bohaterka. Historia dzieje się w 1963 roku, kiedy podczas występu na Barbórce Jędrusik odsłoniła dekolt, na którym miała krzyżyk. Dostała wtedy zakaz występu w telewizji. Opowiadamy kilka miesięcy z jej życia. Naszym konsultantem jest Dariusz Michalski, autor biografii Jędrusik - powiedziała Klimkiewicz w rozmowie z portalem Stowarzyszenia Filmowców.

Film ma opowiedzieć nie tylko o aktorce, ale także o jej społecznym fenomenie. Kalina Jędrusik była niepowtarzalną gwiazdą PRL-u. Jej związek ze Stanisławem Dygatem był nazywany najbardziej rozwiązłym. Od samego początku perfekcyjnie podsycała zainteresowanie mediów i widzów swoją osobą. Umiejętnie bawiła się wizerunkiem zdeprawowanej femme fatale, najprawdopodobniej doskonale zdając sobie sprawę z tego, co wśród współczesnych celebrytów jest normą. Krzysztof Tomasik, autor monografii "Seksbomby PRL-u", uważa nawet, że w przypadku Jędrusik możemy mówić o popkulturowym konstrukcie i zmyślnej kreacji.

Gustaw Holoubek mówił o niej, że prowadziła "życie otwarte, całkowicie jawne, nie poddane żadnej pruderii, żadnym kłamstwom, żadnym niedomówieniom, a równocześnie nosiła w sobie pewną tajemnicę".

d1oxoxn

Występowała w filmach Tadeusza Chmielewskiego ("Ewa chce spać"), Antoniego Bohdziewicza ("Kalosze szczęścia"), Wojciecha Jerzego Hasa ("Jak być kochaną", "Lalka"), Kazimierza Kutza ("Upał"), Janusza Majewskiego ("C.K.Dezerterzy"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Podwójne życie Weroniki") i Andrzeja Wajdy (w "Ziemi obiecanej"). Wystąpiła także w filmach opartych na podstawie powieści jej męża Stanisława Dygata: "Jowicie" Janusza Morgensterna i "Jeziorze Bodeńskim" Janusza Zaorskiego.

Katarzyna Klimkiewicz jest znana z krótkometrażówki "Hanoi-Warszawa". Ma na koncie filmy "Zaślepiona" i "Wyspa".

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w główną rolę.

East News
Źródło: East News
d1oxoxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oxoxn
d1oxoxn