Trwa ładowanie...

"Oficer i szpieg" Romana Polańskiego już w grudniu. Film opowie o sprawie Dreyfusa

"Oficer i szpieg", najnowszy film Romana Polańskiego, pojawi się w kinach 27 grudnia. Przedstawia on historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera, niesłusznie skazanego na dożywocie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Oficer i szpieg" Romana Polańskiego już w grudniu. Film opowie o sprawie DreyfusaŹródło: Forum
d17zfij
d17zfij

"Oficer i szpieg" - najnowszy film Romana Polańskiego

"Oficer i szpieg", najnowszy film Romana Polańskiego, jest adaptacją powieści Roberta Harrisa. Thriller opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera, który niesłusznie został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zdradę ojczyzny. Mężczyzna został zesłany na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu, Georges Picquart, po uwięzieniu Dreyfusa, odkrywa, że dowody przeciwko niemu są fałszywe. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę.

Roman Polański opowiedział na łamach RMF FM o tym, co zafascynowało go w tej historii.

- To był proces, który właściwie podzielił najpierw Francję, a potem cały świat na dwa obozy. Byli tak zwani dreyfusardzi i antydreyfusardzi. I zdarzały się też kolosalne konfrontacje, często uliczne związane z tą aferą. Proces trwał prawie 10 lat. Już po 2-3 latach okazało się, że Dreyfus jest niewinny. Nie wszyscy się z tym zgadzali. Głównie armia, która nie chciała przyznać się do błędu. A była to właściwie kwestia pomyłki - mówił Polański.

"Oficer i szpieg" - obsada

W rolach głównych wystąpią Jean Dujardin ("Artysta", "Wilk z Wall Street") oraz Louis Garrel ("Marzyciele"). Dodatkowo pojawi się plejada francuskich gwiazd: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud.

d17zfij

Operatorem został Paweł Edelman ("Pianista", "Katyń"). Scenografię do filmu stworzył stały współpracownik Polańskiego, Jean Rabasse, znany z odważnych i wizjonerskich projektów przy dziełach Bernardo Bertolucciego ("Marzyciele"), Jean Pierre Jeuneta ("Miasto zaginionych dzieci"), a także Gaspara Noé ("Climax"). Ścieżkę dźwiękową przygotował Alexandre Desplat, jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, zdobywca dwóch Oscarów za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody".

"Oficer i szpieg" - premiera

Premiera filmu we Francji jest przewidziana na 13 listopada. W polskich kinach "Oficer i szpieg" pojawi się 27 grudnia.

Dystrybutorem filmu w Polsce jest firma Gutek Film.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d17zfij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17zfij