Trwa ładowanie...

On będzie decydował, co obejrzysz wieczorem w TV. Michał Oleszczyk zastępcą dyrektora ds. repertuaru filmowego w TVP

- To już oficjalne: od bieżącego tygodnia pełnię funkcję zastępcy dyrektora Mateusza Matyszkowicza do spraw repertuaru filmowego w TVP1. Wspólnie z Mateuszem mamy nadzieję zdywersyfikować i podnieść jakość oferty filmowo-serialowej Jedynki. Dołożę wszelkich starań, by tak właśnie się stało i żeby Jedynka była anteną wartościowych produkcji polskich i zagranicznych - napisał Michał Oleszczyk na Facebooku.

Share
On będzie decydował, co obejrzysz wieczorem w TV. Michał Oleszczyk zastępcą dyrektora ds. repertuaru filmowego w TVPŹródło: Materiały prasowe
d386mu1

Oleszczyk był dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2013-2016. W sierpniu ubiegłego roku minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński w oficjalnym liście wytknął mu brak w Konkursie Głównym "Historii Roja". W sieci wybuchła dyskusja, w której wziął udział m.in. Piotr Zaremba, publicysta tygodnika „wSieci" (więcej tutaj). Koniec końców organizatorzy festiwalu zdecydowali się całkowicie zrezygnować z funkcji dyrektora artystycznego.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Przed Michałem Oleszczykiem trudne zadanie. O publicznych mediach można dziś powiedzieć wszystko, tylko nie to, że pracujący w nich dziennikarze i redaktorzy mają prawo do swobodnego wyrażania opinii i podejmowania autonomicznych decyzji.

d386mu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386mu1
d386mu1