Trwa ładowanie...

Oscary 2010: kogo typują bukmacherzy?

Oscary 2010: kogo typują bukmacherzy?Źródło: Kino Świat
d2jrskj
d2jrskj

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Zanim jednak Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zadecyduje, które filmy, aktorzy czy też reżyserzy były najlepsze, warto przyjrzeć się czyją wygraną obstawiają bukmacherzy zakładów Star-Typ Sport (STS). Według ich typów szykuje się kilka szokujących niespodzianek.

Przyznanie Oscarów co roku elektryzuje miłośników kinematografii na całym świecie. W tym roku walka o tą prestiżową nagrodę również zapowiada się pasjonująco. Najlepszym obrazem ubiegłego roku wedle najczęściej powtarzającej się opinii widzów został „Avatar” w reżyserii Jamesa Camerona.

Jednak dla ekspertów STS wcale nie jest oczywistym, że otrzyma on Oscara. Na pierwszym miejscu, z przelicznikiem 1.73 plasuje się obecnie inny film – „The Hurt Locker” (pol. „W pułapce wojny”), wojenny dramat z Guyem Pearcem i Davidem Morsem. Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że obraz wyreżyserowany jest przez Kathryn Bigelow, byłą żonę reżysera Avatara.

Według analityków STS największą szansę na statuetkę dla najlepszego aktora ma Jeff Bridges za rolę Bada Blake'a w filmie „Crazy Heart” (Szalone serce). Z kolei wśród aktorek na prowadzeniu jest obecnie Sandra Bullock („The blind side”). Wśród aktorów drugoplanowych pierwsze miejsce bezsprzecznie zajmuje Christoph Waltz, czyli pułkownik Hans Landa z filmu „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, natomiast wśród aktorek drugoplanowych Mo’Nique odtwórczyni roli Mary Jones w filmie „Precious”.

d2jrskj

Walka o nagrodę dla najlepszego reżysera rozstrzygnie się, według specjalistów STS, pomiędzy byłym małżeństwem: Kathryn Bigelow i Jamesem Cameronem. Faworytem jest jednak Bigelow. Według pozostałych typowań najlepszym filmem obcojęzycznym największe szanse ma zostać niemiecki „The White Ribbon”, a najlepszą animacją „Up – Odlot”.

Najlepszy film
Najbardziej prawdopodobne: The Hurt Locker
Najmniej prawdopodobne: Up in the air

Najlepszy aktor 1. planowy
Najbardziej prawdopodobne: Jeff Bridges
Najmniej prawdopodobne: Jeremy Renner/Morgan Freeman

Najlepsza aktorka 1. planowa
Najbardziej prawdopodobne: Sandra Bullock
Najmniej prawdopodobne: Helen Mirren

d2jrskj

Najlepszy aktor 2. planowy
Najbardziej prawdopodobne: Christoph Waltz
Najmniej prawdopodobne: Matt Damon

Najlepsza aktorka 2. planowa
Najbardziej prawdopodobne: Mo’Nique
Najmniej prawdopodobne: Maggie Gyllenhaal

Najlepszy reżyser
Najbardziej prawdopodobne: Kathryn Bigelow
Najmniej prawdopodobne: Lee Daniels

Najlepszy film obcojęzyczny
Najbardziej prawdopodobne: The White Ribbon
Najmniej prawdopodobne: The Milk of Sorrow

d2jrskj

Najlepszy film animowany
Najbardziej prawdopodobne: Up
Najmniej prawdopodobne: The Secret of Kells

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2jrskj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jrskj