Na ekranach naszych kin pojawi się Denzel Washington w roli obrońcy uciśnionych, animowana i lubiana pszczółka, a także historia trudnej miłości nad brzegiem Morza Czernego. Będzie okazja poznać roztańczony Paryż, nieprzystępny Kurdystan oraz zagłębić się w historię muzyki reggae. Kinomaniacy dowiedzą się również czemu francuski pisarz, Michel Houellebecq, został porwany i co może spotkać rekina finansjery w Nowym Jorku. Dla tych, którzy tęsknią za czasami złotej ery Hollywood dystrybutorzy przygotowali szlagier z Bette Davis i Joan Crawford w rolach głównych. Szczegóły poniżej!
''Bez litości'' jest kinową adaptacją popularnego serialu z lat 80. o tej samej nazwie. Robert McCall (Denzel Washington) to tajny agent, który postanawia wycofać się ze służby; pozoruje swoją śmierć. Jednak spokojne życie w Bostonie zostaje przerwane, kiedy zdecyduje się pomóc dziewczynie lekkich obyczajów Terii (Chloe Grace Moretz). Niestety Robert zostanie uwikłany w kłopoty z rosyjską mafią.
Zwiastun:
Animowana produkcja "Pszczółka Maja. Film" opowiada o tytułowej pszczółce , która żyje w rzeczywistości ukształtowanej przez dyscyplinę oraz odgórnie narzucone zasady postępowania. Jej zabawnie niezdarne próby dopasowania się i „bycia jak inne pszczoły” wpędzają ją w liczne kłopoty, a także powodują spięcia z małostkową królewską doradczynią. Gdy Maja wpada na trop stworzonej przez doradczyni intrygi mającej na celu wykradnięcie pszczelego mleka Królowej oraz zrzucenie winy na złe szerszenie, przebiegła i manipulatorska doradczyni nakłania pszczółkę do opuszczenia ulu. Maja wraz ze swym najlepszym przyjacielem Guciem, który postanowił towarzyszyć jej w podróży, wylatuje do świata wielkiej łąki i przeżywa ekscytującą przygodę, która pomoże jej odkryć własną tożsamość. Gdzie jest miejsce małej i uroczej pszczółki? W jaki sposób ma pokonać królewską doradczynię oraz zapobiec zbliżającej się okropnej bitwie między pszczołami i
szerszeniami?
Zwiastun:
"Efekt domina" to historia trudnego uczucia w jeszcze trudniejszym otoczeniu. W państwie, które się jeszcze naprawdę nie narodziło, Rafael i Natasza zaczynają wspólne życie. On jest ministrem sportu nieuznawanej republiki Abchazji, ona rosyjską śpiewaczką operową. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak ich wspólny początek dosyć szybko okazuje się pełną dramatycznych napięć drogą w nieznane. Życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów i wpływów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą. Natasza, jako Rosjanka, musi zmierzyć się z niechęcią, zamknięciem i podejrzliwością otoczenia. Rafael przez lata walczył o wolną i suwerenną Abchazję, jednak to marzenie nigdy nie zostało w pełni spełnione. Nadzieją na zmianę są organizowane przez niego mistrzostwa świata w domino. Być może dzięki tej imprezie świat chociaż na chwilę zwróci uwagę na
ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego. Jak w reakcji łańcuchowej, kiedy jedno zdarzenie uruchamia szereg następnych, losy bohaterów splatają się z biegiem „wielkiej” historii. Czy miłość w kraju, w którym dramat nieustannie miesza się z absurdem ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?
Zwiastun:
Reggae od pokoleń odciska swe piętno na europejskiej scenie muzycznej. Jednak mało kto wie, że jego przesłanie ma charakter zarówno polityczny, jak i duchowy. Reggae łączy w sobie bunt, muzykę i potrzebę religijności. Chodzi o to, aby poprzez muzykę głosić uduchowiony przekaz oraz idee ruchu Rastafari. W reggae liczy się dążenie do wolności, duchowa obietnica zbawienia i nadzieja na lepszy świat. Film „W drodze do Jah” portretuje dwóch najpopularniejszych europejskich muzyków uprawiających ten gatunek muzyki: Gentlemana i Alborosiego, a także ich poszukiwania prywatnego oraz zawodowego spełnienia na Jamajce. Obaj zabierają nas w niezapomnianą muzyczną podróż, pokazując jednocześnie kraj pełen magii i kontrastów.
Zwiastun:
Najsłynniejsze Francuzki świata w komedii "Spódnice w górę!" stworzonej przez kobiety, o kobietach – dla kobiet i dla mężczyzn, którzy ich pożądają. Duża dawka prawdziwej kobiecości, z jej wszystkimi niedoskonałościami jak w Bridget Jones, pełna babskiej solidarności rodem z Lejdis i łóżkowych przygód niczym Sex w wielkim mieście, okraszona zmysłowymi piosenkami Imany, a wszystko to w Paryżu – mieście mody i miłości. Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks i plotki. Francuskie kobiety są zmienne jak pogoda w Paryżu. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Lily chce być bardziej sexy, Jo jest wiecznie niezaspokojona, Agathe ma wstydliwy sekret. Z kolei Fanny jest z niewłaściwym facetem, Sophie nie może osiągnąć orgazmu, Adeline pragnie szalonych romansów i szampana, a Sam boi się własnego cienia. Tego wszystkiego zazdrości im perfekcyjna i
pedantyczna Rose, która osiągnęła już szczyt korporacyjnych marzeń, ale po drodze zgubiła to, co najcenniejsze… kobiecość.
Zwiastun:
Abel Ferrara, kultowy reżyser „Złego porucznika” z Harveyem Keitelem, powraca z filmem "Witamy w Nowym Jorku", czyli mocną opowieścią inspirowaną głośną aferą z udziałem Dominique’a Strauss-Kahna, uzależnionego od seksu byłego dyrektora zarządzającego Międzynarodowym Funduszem Walutowym. U boku Gérarda Depardieu w jednej z głównych ról zobaczymy Drenę De Niro, córkę Roberta De Niro. Deveraux jest potężnym człowiekiem. Przez jego ręce codziennie przewijają się miliardy dolarów, a decyzje mają wpływ na globalną ekonomię. Jednak afera seksualna z udziałem pokojówki z nowojorskiego hotelu doprowadzi do aresztowania i załamania błyskotliwej kariery finansisty.
Zwiastun:
We wrześniu 2011 roku, w środku trasy promocyjnej swojej nowej książki „Mapa i terytorium”, jeden z najgłośniejszych współczesnych pisarzy zniknął. Błyskawicznie pojawiły się plotki, że Michel Houellebecq, bo o nim mowa, został porwany przez Al Qaedę, którą mógł rozzłościć swoimi powieściami, albo przez UFO. Niektórzy poważnie się zmartwili, inni przyjęli te wiadomości z nieukrywaną radością. Film „Porwanie Michela Houellebecqa” pokazuje natomiast, jak było naprawdę. Pewnego dnia trzech postawnych mężczyzn uwolniło pisarza od codziennego stresu, konieczności przebywania wśród łowców autografów, uciążliwego remontu mieszkania i zawiozło go do położonego na uboczu cywilizacji domku. W tej idylli pełnej umięśnionych osobników, starych samochodów i polskiej kiełbasy Houellebecq może spokojnie, pod warunkiem, że jest wino i papierosy, czekać, aż ktoś zapłaci za niego okup. Tylko kto ma to zrobić? W „Porwanie Michela Houellebecqa”
tytułową postać gra... sam Houellebecq, który nie szczędzi nam swoich kontrowersyjnych poglądów, w tym na temat Polski i Polaków. Reżyser filmu po zdjęciach tak mówił o pisarzu: „Nie byłem w stanie napisać mu jednej linijki tekstu, wszystko mu ukradłem - sposób mówienia, zachowania, podejście do palenia, neurozy...”.
Zwiastun:
Baran (Korkmaz Arslan) - jedna z głównych postaci filmu "Pewnego razu na Dzikim Wschodzie" - to bohater zakończonej sukcesem kurdyjskiej wojny o niepodległość. Ponieważ nadeszły wyczekiwane czasy pokoju, pracuje jako komendant w stołecznym komisariacie. Miejsca długo tam nie zagrzeje. Po absurdalnej egzekucji przeprowadzonej na łkającym mordercy, mężczyzna zaczyna czuć niesmak do dzierżonej przez siebie odznaki. Rezygnuje ze wspinania się po szczeblach kariery i postanawia wyjechać do zapomnianego przez Boga, przygranicznego miasteczka dzielącego Turcję i Iran – do mekki wszelkiej maści przemytników. Tam spotyka Govend (Golshifteh Farahani), zjawiskową młodą dziewczynę, która mimo sprzeciwu ojca i wrogości dwunastu swoich braci odrzuca wizję zamążpójścia i zostaje nauczycielką...
Zwiastun:
Dwie legendarne gwiazdy złotej ery Hollywood Bette Davis i Joan Crawford przenoszą autentyczny prywatny i zawodowy konflikt na ekran w słynnym, kontrowersyjnym thrillerze psychologicznym Roberta Aldricha. Film "Co się zdarzyło Baby Jane?" opowiada o dwóch siostrach, podstarzałych aktorkach, które żyją pod jednym dachem, w atmosferze nienawiści i strachu. Nagrodzona Oscarem Davis wciela się w postać byłej dziecięcej gwiazdy kina Baby Jane Hudson, zaś Crawford w rolę niepełnosprawnej Blanche. Co się zdarzyło Baby Jane? to niezwykłe studium popadania w obłęd z szokującym, niezapomnianym zakończeniem. Jeden z najważniejszych filmów gatunków, który wraz z Kolekcjonerem Michaela Powella i Psychozą Alfreda Hichcocka, na zawsze zmienił jego oblicze.
* Zapraszamy do kin!*