Trwa ładowanie...
dhl24t6

Piątek znaczy premiery - przed nami 4 nowe produkcje!

Tradycyjnie początek weekendu to czas na wizytę w kinie i ocenę nowych pozycji, które trafiają na wielkie ekrany. Dziś do kin trafiają 4 nowe filmy: efektowny „Noe: wybrany przez Boga”, znakomity „Grand Budapest Hotel”, nastrojowy „Artysta i modelka” oraz bez wątpienia skłaniający do refleksji „Stacja Warszawa”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątek znaczy premiery - przed nami 4 nowe produkcje!
(mat. dystrybutora / WP)
dhl24t6

W studyjnych kinach pojawi się również reżyserska wersja „Przypadku” Krzysztofa Kieślowskiego. Warto także przypomnieć, że od środy grany jest spektakularny "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz".

Noe: wybrany przez Boga ” (nasza recenzja), czyli laureat Oscara Russell Crowe wciela się w postać człowieka, który został wybrany do podjęcia wielkiej misji uratowania rodzaju ludzkiego oraz zwierząt przed apokaliptycznym potopem, mającym zniszczyć zepsuty świat. Film jest jednocześnie oszałamiającą wizualnie przygodą, która podejmuje towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów tematy dobra i zła, zniszczenia i miłosierdzia, nadziei oraz rodziny. Produkcja filmu również dla pracujących przy niej znakomitych aktorów i ekipy filmowców okazała się prowadzącą po nieznanym terytorium przygodą, której nieodłączną częścią było przebywanie na ogromnej, Arce, skonstruowanej ręcznie dokładnie zgodnie z zawartymi w Biblii wskazówkami.

to najnowszy film Wesa Andersona, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina, łączącego magię z realizmem reżysera: ” Genialnego klanu ”, ” Fantastycznego pana lisa ” i ” Moonrise Kingdom. Kochanków z księżyca ”. Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu
i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej. Obsada filmu naszpikowana jest największymi postaciami kina – na ekranie zobaczymy takich aktorów jak Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Jude Law, Bill Murray czy Tilda Swinton.

dhl24t6

Artysta i Modelka ” to zwycięzca festiwalu w San Sebastian, obraz nagrodzonego Oscarem za "Belle Epoque" - Fernando Trueby. Druga Wojna Światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic (wiek, pochodzenie społeczne) sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości.

Stacja Warszawa ”, czyli sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy –pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę - korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii… W filmie zagrali wybitni polscy aktorzy, tacy jak m.in.: Marta Lipińska, Eryk Lubos, Łukasz Simlat, Zbigniew Zamachowski.

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" (nasza recenzja) to nowy hit Marvel Studios, wytwórni stojącej za sukcesem takich hitów jak „Avengers” i „Iron Man 3”. Film przedstawia historię, w której tytułowy bohater zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. By ujawnić spisek superbohater łączy siły z Czarną Wdową (Scarlett Johansson). Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg – Zimowy żołnierz…

Warto także wspomnieć że w kinach studyjnych pojawi się reżyserska wersja „ Przypadku ” Krzysztofa Kieślowskiego. Film przedstawia alternatywne wersje losów młodego mężczyzny, zależne od tytułowego przypadku, jakim jest próba złapania odjeżdżającego pociągu. Wszyscy, którzy zastanawiają się, czy ich życiem rządzi ślepy los czy też przeznaczenie, powinni zobaczyć „ Przypadek ” uznawany za arcydzieło polskiego kina.

dhl24t6

Podziel się opinią

Share

dhl24t6

dhl24t6