Pierwsze zdjęcia z "Za duży na bajki 3". Film opowie o hejcie
Film "Za duży na bajki 3" w reżyserii Kristoffera Rusa zakończył zdjęcia. Produkcja, która trafi do kin w marcu 2026 roku, porusza temat hejtu w internecie. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu.
Zakończyły się zdjęcia do filmu "Za duży na bajki 3" w reżyserii Kristoffera Rusa. Produkcja, która trafi do kin w marcu 2026 roku, porusza temat hejtu w internecie. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu.
W trzeciej części serii widzowie ponownie spotkają się z bohaterami, których zagrają Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska, Patryk Siemek, Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Paweł Domagała. Film opowiada o poszukiwaniu własnego głosu w świecie pełnym filtrów, lajków i złośliwych komentarzy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na te filmy czekamy. Szykują się prawdziwe hity
"Za duży na bajki 3" to opowieść o błędach, które popełniają nawet najlepsi, i o odwadze, by się do nich przyznać. Waldek, główny bohater, w emocjach pisze złośliwy komentarz, co uruchamia lawinę hejtu, uderzającą w jego bliską przyjaciółkę Delfinę. Przygnieciony ciężarem własnego błędu Waldek musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań.
– Nasz główny bohater Waldi zrobi kolejny krok w dorosłość, bo przyjdzie mu po raz pierwszy w życiu wziąć odpowiedzialność za kogoś, kto nawet nie wiadomo, czy ciągle jest jego przyjacielem. Chciałbym, by trzecia część opowiadała o próbach sklejania rozpadającej się przyjaźni opartej na wspólnej pasji, która gaśnie. O tym, że wchodzenie w dorosłość, dojrzewanie to też godzenie się z tym, że nie ma nic na zawsze i to jest okej, o ile sami zachowujemy się w porządku – mówi reżyser filmu Kristoffer Rus.
Film z humorem mówi o współczesnych wyzwaniach, z którymi mierzy się każdy z nas – od cyberprzemocy po trudne relacje w rodzinie. Producent Mikołaj Pokromski podkreśla, że film ma na celu lepsze zrozumienie zagrożeń płynących z sieci, z którymi mierzą się dzieci i młodzież.
– Podążając za naszą widownią, tym razem dotykamy tematu hejtu. Mam nadzieję, że film pozwoli dzieciom i młodzieży lepiej zrozumieć zagrożenia płynące z sieci i jestem przekonany, że jak zwykle będzie świetną rozrywką dla całej rodziny. Wracamy do korzeni, osadzając historię w klimacie wielkomiejskiej Warszawy, utrzymując jej pełen humoru i ciepła charakter – mówi producent filmu Mikołaj Pokromski.
Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego partnerem merytorycznym jest Fundacja "Instytut Cyfrowego Obywatelstwa".
Drama z Blake Lively i koszmarna "Kolejna zwyczajna przysługa", "Cztery pory roku" Netfliksa i serialowe nowości, które warto sprawdzić. O tym w nowym Clickbaicie. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: