Trwa ładowanie...
planeta singli
15-12-2015 10:44

"Planeta Singli": Owacja na stojąco na pierwszym publicznym pokazie

"Planeta Singli": Owacja na stojąco na pierwszym publicznym pokazieŹródło: East news
dof0ydt
dof0ydt

*"Planeta Singli" – nowy film Mitji Okorna, reżysera komediowego fenomenu polskich kin, przebojowych "Listów do M", został entuzjastycznie przyjęty na 40. edycji Forum Wokół Kina.*

Bezprecedensowa owacja na stojąco, zgotowana nowej polskiej komedii przez wymagające grono operatorów kin, zapowiada wielki hit i idealny film na Walentynki! Prezentujemy kolejny zestaw zdjęć z produkcji, w której widzów rozbawiają i… wzruszają m.in. Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Danuta Stenka, Paweł Domagała, Michał Czernecki, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Piotr Głowacki, Katarzyna Bujakiewicz, Ewa Błaszczyk i Wojtek „Łozo” Łozowski.

W ramach 40. edycji Forum Wokół Kina – największej branżowej imprezy środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów, odbył się pierwszy publiczny pokaz „Planety Singli” – nowego filmu Mitji Okorna. Zaprezentowana widzom robocza wersja komedii twórcy „Listów do M” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i została nagrodzona długą owacją na stojąco. Tak żywiołowej reakcji na Forum Wokół Kina od lat nie wywołał żaden tytuł! „Planeta Singli” to walentynkowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z mnóstwem niespodzianek, jakich nie było do tej pory w żadnym polskim filmie; skrojona według najlepszych światowych wzorców – pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń. Film trafi do kin 5 lutego i jest reżyserskim powrotem za kamerę Mitji Okorna, autora pierwszych „Listów do M”, które do dziś cieszą się statusem najpopularniejszej komedii polskiej i zagranicznej wyświetlanej w Polsce po 1989 roku i których sequel bije teraz rekordy polskiego box office'u! Jest też debiutem producenckim Gigant
FILMS, firmy założonej przez Radosława Drabika, byłego dyrektora zarządzającego Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz Michała Chacińskiego – cenionego krytyka, laureata Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i dyrektora artystycznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w latach 2011–2013. Idealną, pełną gwiazd propozycję na Święto Zakochanych na ekrany wprowadzi Kino Świat.

- Fantastyczny film! Uśmiałam się. Świetne teksty. Komedia romantyczna dla ludzi, którzy mają mózgi - Małgorzata Kuzdra, Kino Muza, Poznań.

- Dawno nie było na polskim rynku kinowym tak świetnego połączenia komedii romantycznej i filmu obyczajowego. Film dla wszystkich, z pewnością może liczyć na rewelacyjny wynik - Piotr Olak, Kino Luna, Warszawa.

- Wczoraj miał miejsce z moich najszczęśliwszych dni w moim życiu i muszę podzielić się nim z wami wszystkimi. Na spotkaniu w Gdyni pokazaliśmy nasz niedokończony film „Planeta Singli” około 400 polskim właścicielom kin. Ich reakcja była niewyobrażalna. Ciągły śmiech, łzy i niekończąca się owacja na stojąco. A film nie jest jeszcze gotowy! Radość. - Mitja Okorn, reżyser.

- Jesteśmy dumni, że możemy dystrybuować ten film. Już po obejrzeniu pierwszej wersji montażowej byliśmy przekonani, że mamy do czynienia z nową jakością w polskim kinie rozrywkowym. Cieszymy się, że tak wymagająca i znająca swoich odbiorców publiczność podziela nasze zdanie i przyjmuje film Mitji Okorna z entuzjazmem, jakiego dawno nie doświadczyliśmy na Forum Wokół Kina. To nie może być przypadek. Mitja Okorn, reżyser „Listów do M” - najpopularniejszej komedii ostatnich 25 lat, kolejny raz dowiódł, że doskonale wyczuwa potrzeby publiczności - Bartek Fukiet, Dyrektor Działu Kinowego Kino Świat.

W „Planecie Singli” w rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra jako uwielbianego przez miliony telewizyjnego showmana oraz zjawiskowo piękną Agnieszkę Więdłochę w roli ukrywającej swój seksapil nauczycielki muzyki. Tych dwoje zawrze ze sobą nietypową umowę, dzięki której cała Polska dowie się, czy prawdziwa miłość istnieje i gdzie (nie) należy jej szukać. W doborowej obsadzie znaleźli się także Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki oraz Ewa Błaszczyk. W plejadzie internetowych randkowiczów nazwiska-niespodzianki, wśród nich m.in. lider Afromental Wojtek „Łozo” Łozowski.

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

dof0ydt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dof0ydt