Trwa ładowanie...
szkoła wajdy
13-10-2014 16:53

Platige Image funduje stypendium w Szkole Wajdy

Share
Platige Image funduje stypendium w Szkole WajdyŹródło: Studio Munka-SFP
d2ka44t

Platige Image, w ramach współpracy ze Szkołą Wajdy, ufunduje stypendium w Programie Scenariuszowym SCRIPT. Będzie to stypendium w całości pokrywające koszt uczestnictwa dla osób rozwijających projekt krótkometrażowego lub pełnometrażowego filmu animowanego.

Poszukiwani są otwarci i kreatywni twórcy z pomysłami skierowanymi do widowni familijnej, z potencjałem komercyjnym, którzy mogą odnieść sukcesów w międzynarodowej dystrybucji. Mogą to być zarówno animacje jak i filmy fabularne z sekwencjami animowanymi 3D (bądź technika łącząca 2D i 3D) trwające 90 minut, lub mniej. Zgłaszać można również projekty telewizyjne (do 60 minut) oraz seriale animowane (22 odcinki po 11 albo 27 minut).

Konkurs skierowany jest do scenarzystów filmowych oraz ludzi pióra.

Zgłoszenia – dwustronicowy opis pomysłu należy przysłać pod adres info@wajdaschool.pl do 21 października 2014 roku.

d2ka44t

Autorzy najlepszych pomysłów będą mieli okazję zaprezentować cały projekt podczas spotkania z przedstawicielami programu SCRIPT.

Laureatem stypendium zostanie autor projektu filmu animowanego, który dostanie pozytywną opinię wykładowców Szkoły Wajdy oraz Platige Image.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

Ogłoszenie wyników 3 listopada 2014 roku na stronie www.wajdaschool.pl

PROGRAM SCRIPT
SCRIPT jest rocznym programem scenariuszowym skierowanym do osób zajmujących się pisaniem kreatywnym, niekoniecznie w dziedzinie filmu. W pierwszym semestrze uczestnicy pracują nad kolejnymi wersjami swoich treatmentów pod opieką wykładowców. W drugim semestrze piszą scenariusze na podstawie treatmentów powstałych w pierwszym semestrze. Praca odbywa się w trybie indywidualnym. Dodatkową, warsztatową sesję prowadzi Udayan Prasad, wykładowca z National Film & Television School w Wielkiej Brytanii. Program scenariuszowy SCRIPT jako jedyny w Polsce kładzie nacisk na ścisłą współpracę między reżyserami i scenarzystami, dając niezwykłą szansę na wielokierunkowy rozwój projektów.Stałymi wykładowcami programu są: Denijal Hasanović, Maciej Sobieszczański, Leszek Dawid, Sławomir Fabicki oraz Maciej Marczewski.

d2ka44t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ka44t
d2ka44t