Trwa ładowanie...
plemię

"Plemię": Z CentEast do Cannes po nagrody

Share
"Plemię": Z CentEast do Cannes po nagrody
d3ks8kz

Ukraiński film "Plemię" otrzymał w Cannes w sekcji Tydzień Krytyki trzy nagrody, w tym najważniejszą The Nespresso Grand Prize. Reżyserem "Plemienia" (tytuł oryginalny "Plemya", tytuł angielski "The Tribe") jest Myroslav Slaboshpytskiy.

Film, prezentowany jako work-in-progress w Warszawie w październiku 2013 w ramach 9. Targów CentEast znalazł się w programie tegorocznego Tygodnia Krytyki w Cannes (Semaine de la Critique).

Jurorzy docenili porywający debiut młodego ukraińskiego reżysera i wyróżnili go trzema nagrodami (czyli wszystkimi nagrodami adresowanymi dla filmu pełnometrażowego w konkursie): The Nespresso Grand Prize, France 4 Visionary Award (przyznawaną przez młodych krytyków nowym filmowcom swojego pokolenia) oraz Gan Foundation Support for Distribution czyli dotację na wsparcie dystrybcji i promocji we Francji wyróżnionego filmu.

d3ks8kz

Film opowiada historię głuchoniemego nastolatka, który usiłuje znaleźć swoje miejsce w systemie szkoły z internatem. Zdjęcia powstały w autentycznych szkołach dla głuchoniemych, odtwórcami głównych ról byli głuchoniemi aktorzy. Film nakręcono w języku migowym.

"Plemię", które jako work-in-progress zostało zaproszone do udziału w Targach CentEast, było prezentowane w październiku 2013 podczas warszawskiej i moskiewskiej edycji Targów, a także niedawno, w kwietniu 2014 w Pekinie na Beijing Film Market, w ramach projektu CentEast in Beijing.

„Prezentacja w Warszawie była przełomowa dla promocji projektu” - powiedział Dennis Ivanov z Arthouse Traffic, dystrybutor filmu.

d3ks8kz

Podziel się opinią

Share
d3ks8kz
d3ks8kz