Trwa ładowanie...

Polski Box Office: świąteczna atmosfera w kinach

Polski Box Office: świąteczna atmosfera w kinachŹródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
daw4lc0

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nic zatem dziwnego, że w ostatni weekend widzowie najchętniej wybierali świąteczne produkcje kinowe.

W ostatni weekend najwięcej osób obejrzało *"Opowieść wigilijną""Opowieść wigilijną"* - dokładnie 36 572. Film pokonał ekranizację przygód małego "Mikołajka", którego obejrzało w weekend 26 802 widzów.

Łącznie do kin w ostatni weekend poszło zaledwie 163 191 Polaków.

daw4lc0

"Opowieść wigilijna" to najnowsza adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.

Tym razem w roli Ebenezera Scrooge’a oraz sześciu innych postaci będzie można zobaczyć Jima Carreya, reżyserem jest Robert Zemeckis – twórca między innymi Ekspresu Polarnego, zaś film będzie można zobaczyć w technologii 3D.

**

Mikołajek to chłopiec, który ma wielu przyjaciół oraz mnóstwo energii do zabawy. I jak to zwykle bywa ze świetnymi pomysłami małych chłopców, dorośli nie wiadomo dlaczego uważają je za zupełnie nieodpowiednie. Dlatego zarówno przyjaciele Mikołajka, jak i on sam, wciąż pakują się w kłopoty, choć bardzo się starają być grzeczni.

daw4lc0

Kiedy 50 lat temu René Goscinny i Jean-Jacques Sempé stworzyli postać tego rozbrykanego chłopca, nikt nie traktował ich opowiadań jako przyszłej klasyki. Dzisiaj Mikołajek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów dziecięcego świata. Cała seria książek cieszy się niesłabnącym uwielbieniem wśród czytelników.

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

daw4lc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daw4lc0