Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Zwycięska "Bitwa pod Wiedniem"

Share
Polski Box Office: Zwycięska "Bitwa pod Wiedniem"Źródło: Monolith Films
d10fpwq

W ostatni weekend najwięcej widzów wybrało się do kina na <a href="http://film.wp.pl/bitwa-pod-wiedniem-6027629055582849c">"Bitwę pod Wiedniem"</a>. Filmowa opowieść o polskim zwycięstwie, które zmieniło losy świata znalazła się na pierwszym miejscu polskiego box office'u.

Film po swoich pierwszych pokazał został bezlitośnie skrytykowany przez dziennikarzy. Nie odżegnało to jednak widzów od kupna biletu na polsko-włoską superprodukcję i spędzenia dwóch godzin w towarzystwie największych gwiazd europejskiego kina.
Łącznie na "Bitwę pod Wiedniem" w premierowy weekend wybrało się 90 142 Polaków.

Na drugim miejscu polskiego box office’u nieprzerwanie święci triumf "Uprowadzona 2". Akcja filmu rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach, o których opowiadała część pierwsza. Rodzina Bryana Millsa (Liam Neeson) zapomniała już o przeżyciach jakie spowodowane były niefortunnymi wakacjami ich córki w Paryżu. Niespodziewanie jednak pojawia się ojciec jednego z zabitych porywaczy, który poprzysięga zemstę...
W miniony weekend do kin na kontynuację wielkiego hitu sprzed czterech lat wybrało się 62 075 widzów, co łącznie daje liczbę 214 949 sprzedanych biletów.

Po tygodniach niezmiennej pozycji lidera polskiego box office'u, najnowszy film Leszka Dawida "Jesteś Bogiem" spada na miejsce trzecie. W ciągu miesiąca od premiery film obejrzało łącznie 1 299 297 Polaków, z czego 61 842 w miniony weekend.

d10fpwq

Na miejscu czwartym znalazła się kontynuacja uroczej produkcji dla najmłodszych widzów. Jak widać po polskim box officie, animacje dla dzieci zawsze są w cenie. Nie inaczej jest w przypadku filmu „Żółwik Sammy 2”. Jak na razie kolejne przygody uroczego morskiego stworzonka zobaczyło 110 257 Polaków. W weekend natomiast sprzedano aż 39 114 biletów.

Nasze zestawienie zamyka nowość - "Niewierni". Francuska komedia autorstwa twórców oscarowego "Artysty" podbija europejskie kina.

Jak zachęca dystrybutor, "Niewierni" to najoryginalniejsza od lat komedia o miłości i zdradzie, na którą składa się szereg niecodziennych i wyjątkowo zabawnych przygód miłosnych największych gwiazd francuskiego kina.
Obok Jeana Dujardina damsko-męskie sekrety i kłamstewka ujawniają m.in. Gilles Lellouche i zjawiskowa Sandrine Kiberlain.
W Polsce tę francuską komedię zdążyło już zobaczyć 36 000 widzów. Zapraszamy do kin!

W miniony weekend do kin (na TOP 10 filmów) wybrało się 359 220 Polaków.

d10fpwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10fpwq
d10fpwq