Program TV na niedzielę: "Nienawistna ósemka", "Poranek kojota" i "Zmruż oczy" [9‑04-2017]

W niedzielny wieczór w telewizji obejrzymy najnowszy film Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka", kultową polską komedię "Poranek kojota" oraz kolejny odcinek miniserialu "Rodzina KRUPP – wojna i pokój", emitowanego na kanale Telewizji WP. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obsypany nagrodami polski komediodramat "Zmruż oczy", a to i tak zaledwie część atrakcji przygotowanych przez stacje telewizyjne na 9 kwietnia.

Program TV na niedzielę: "Nienawistna ósemka", "Poranek kojota" i "Zmruż oczy" [9-04-2017]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Obsypana nagrodami (pięć Orłów i pięć Złotych Lwów) komedia obyczajowa Andrzeja Jakimowskiego, uznana za jeden z najlepszych polskich filmów 2003 roku. "Zmruż oczy" to kameralna opowieść o przyjaźni rezolutnej dziewczynki (Ola Prószyńska) i doświadczonego życiowo człowieka (Zbigniew Zamachowski)
. Ich przyjaźń wpływa na relacje dziewczynki z rodzicami (Małgorzata Foremniak i Andrzej Chyra), w efekcie dziecko staje się obserwatorem starcia postaw ojca oraz swojego nowego opiekuna.

"Nienawistna ósemka"

Główna oś fabuły sprowadza się do tego, że dwaj łowcy głów, czarnoskóry Major Marquis Warren (Samuel L. Jackson) i John Ruth (Kurt Russell) z przestępczynią Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh) próbują przedostać się przez zaśnieżone pustkowie Wyoming do miasta Red Rock. Podczas podróży z powodu zamieci śnieżnej muszą zboczyć ze szlaku. Znajdują schronienie w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie spotykają kilku typów spod ciemnej gwiazdy. Jak łatwo się domyślić, znając logikę poprzednich filmów Tarantino, nie ma co liczyć na to, że panowie spotkają się przy okrągłym stole i załatwią stare sprawy bez rozlewu krwi.

"Poranek kojota"

Kultowa komedia Olafa Lubaszenki, duchowy następca filmu "Chłopaki nie płaczą". Kuba (Maciej Stuhr) to młody, ambitny, ale niespełniony rysownik komiksów. Ledwie wiąże koniec z końcem, ale prawdziwe problemy w jego życiu pojawiają się w momencie poznania Noemi. Chłopak zakochuje się w znanej piosenkarce, której ojczym ma powiązania ze światem przestępczym. I w żadnym wypadku nie pochwala nowego związku swojej pasierbicy.

"Rodzina KRUPP – wojna i pokój"

9 kwietnia na kanale Telewizja WP zostanie wyemitowany drugi odcinek miniserialu "Rodzina KRUPP – wojna i pokój". To historia tytułowej dynastii skoncentrowana na postaci Alfreda Kruppa, który jako 14-letni chłopiec musiał przejąć zarządzanie rodzinnym biznesem. Firma zbudowana na stali, broni i krwi była potęgą w Europie.

"Król życia"

"Król życia" idealnie wpasowuje się w lukę w polskim kinie, w którym brakuje produkcji typu "feel good" - lekkich, poprawiających samopoczucie. Dzięki świetnej obsadzie, niezłym dialogom i poprawnej fabule przy tej produkcji nie da się nudzić. Taki film na pewno warto obejrzeć, siedząc na kanapie w gronie przyjaciół i najbliższych. Przyjemny, zabawny, a jednocześnie dobrze zagrany.

"Bilet na księżyc"

Zmysłowa Anna Przybylska, Andrzej Chyra za sterami samolotu i Mateusz Kościukiewicz w roli niepoprawnego podrywacza, wszystko to czeka na widzów w filmie Jacka Bromskiego "Bilet na Księżyc", dwukrotnie nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni. Film wyreżyserowany przez twórcę komediowych przebojów "U Pana Boga za piecem" i "U Pana Boga w ogródku" to opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu.

"Baby są jakieś inne"

Bodaj najmniej znany film twórcy "Dnia świata" i "Nic śmiesznego", w którym reżyser bawi do łez i nie bierze jeńców! Adaś Miauczyński i Pucio, bohaterowie filmu Marka Koterskiego, przeżywają kryzys wieku średniego, a głównym powodem ich złego samopoczucia są oczywiście kobiety. W trakcie długiej nocnej podroży mężczyźni rozmawiają o kobietach, które dobrze znają i o tych napotykanych przypadkiem. Narzekają na żony, byłe narzeczone i obiekty niespełnionych fantazji. Wszystkie łączy wspólny mianownik - są jakieś inne i nie da się ich zrozumieć.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (18)