Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Gdzie jest Dory", "Ostatnia rodzina", "Moja Angelika", "Zabójca z autostrady I-5" [11-08-2017]

Dziś w TV "Ostatnia rodzina", czyli najlepszy polski film 2016 r. Ponadto świetna animacja dla całej rodziny pt. "Gdziej jest Dory" i "Moja Angelika" - wstrząsający polski film oparty na faktach. Ciekawie będzie także na antenie Telewizji WP, gdzie pojawi się trzymający w napięciu thriller "Zabójca z autostrady I-5", w którym główną rolę John Corbett ("Moje wielkie greckie wesele", "Seks w wielkim mieście"). Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 11 sierpnia.

Program TV na piątek: "Gdzie jest Dory", "Ostatnia rodzina", "Moja Angelika", "Zabójca z autostrady I-5" [11-08-2017]Źródło: Materiały prasowe
d4mo1s8

"Moja Angelika"
Wstrząsająca historia dwojga młodych ludzi – maturzystki Angeliki i jej chłopaka Marka, który odbywa służbę wojskową. Tuż po balu maturalnym para zakochanych rozstaje się, gdyż dziewczyna wyjeżdża do Niemiec do pracy sezonowej, zaś Marek wraca do jednostki. Kiedy Angelika po kilku miesiącach wraca do Polski, jest całkowicie odmieniona i skrywa mroczną tajemnicę... "Moja Angelika" to historia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, do których doszło na Pomorzu Zachodnim w 1996 r. Z Hamburga do Szczecina uciekła wówczas młoda Polka zmuszana do prostytucji, a w ślad za nią podążyli mafijni zabójcy. Przestępcy nie zdawali sobie sprawy, że porwanie Angeliki i wywiezienie jej z powrotem do Niemiec nie będzie łatwym zadaniem.
"Moja Angelika" - Program Kino Polska 00:20

"Gdzie jest Dory"
W kontynuacji "Gdzie jest Nemo?" głównego bohatera zastąpiła rybka Dory, która cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej. Jej historię poznajemy, gdy udaje się w podróż do Kalifornii, aby odnaleźć utraconą rodzinę. Dory nie jest w swoich poszukiwaniach osamotniona. Animację zaludnia masa zabawnych postaci, np. marudna ośmiornica Hank czy waleń Bailey, mający problemy z echolokalizacją, czy samica rekina wielorybiego, która dla odmiany jest krótkowzroczna. "Ułomność" każdego z bohaterów jest czytelnym komunikatem: w grupie można zdziałać więcej.
"Gdzie jest Dory?" - Program HBO 2 19:20

Obejrzyj zwiastun filmu "Gdzie jest Dory?"

"Ostatnia rodzina"
"Ostatnia rodzina" to wielka sprawa. Nie tylko dlatego, że nie było jeszcze takiego filmu w polskim kinie. „Ostatnia rodzina” jest portretem toksycznej rodziny, w którym krzyżują się losy osobliwego malarza, jego neurotycznego syna Tomasza i żyjącej w ich cieniu żony Zofii. W błyskotliwym debiucie Jana P. Matuszyńskiego można zobaczyć – jak w krzywym zwierciadle – charakterystyczny rys polskiej rodziny z bliznami po wojnie. Nic w tym domu nie jest normalne, ale wszystko, do cholery, wydaje się dziwnie znajome – pisał nasz recenzent, Łukasz Knap (cała recenzja tutaj).

Obejrzyj zwiastun filmu "Ostatnia rodzina":

"Ostatnia rodzina" - Program HBO 3 23:35

Obejrzyj zwiastun filmu "Zabójca z autostrady I-5":

"Zabójca z autostrady I-5"
Amerykanie żyją w strachu przed tajemniczym seryjnym mordercą. Podejrzany o popełnienie 14 zbrodni i wielu przestępstw na tle seksualnym bandyta ciągle pozostaje nieuchwytny dla stróżów prawa. Wiadomo o nim tylko tyle, że morderstw dokonuje w okolicach autostrady I-5. Pracujący nad sprawą detektyw Dave Kominek (John Corbett) postanawia schwytać przestępcę. W trakcie dochodzenia trafia na ślady kolejnych zbrodni...

d4mo1s8

"Zabójca z autostrady I-5" - WP 21:00
"Good Night and Good Luck"
Inspirujący film w reżyserii George'a Clooneya. Ten jeden z najbardziej pożądanych mężczyzn na świecie, udowodnił, że jest równie utalentowanym aktorem, co reżyserem. Film ze znakomitą obsadą uzależnia widza od swojego klimatu, jak nikotyna palacza. Największe pokłony należą się Davidowi Strathairnowi, który wcielił się w rolę Edwarda R. Murrowa. Niestety jest to również przykład wielkiego zaniedbania ze strony Akademii Filmowej, która pominęła arcydzieło Clooneya przy przyznawaniu Oscarów.

"Good Night and Good Luck" - ale Kino+ HD 18:05
"Filadelfia"
Dziesięć lat od wybuchu epidemii AIDS Hollywood po raz pierwszy sięgnęło po tę tematykę w wysokobudżetowej produkcji. Tom Hanks wcielił się w rolę Andrew Becketta, prawnika i nosiciela HIV. Kiedy jego przełożeni odkrywają, że Beckett jest chory na AIDS, natychmiast zwalniają go z pracy. Bohater, walcząc o godność, podaje do sądu swoich byłych pracodawców. Jego obrońcą zostaje początkowo niechętny sprawie Joe Miller (Denzel Washington). Z dzisiejszej perspektywy, nieco konserwatywny w swoim czasie, zrobił wiele dla asymilacji ludzi z HIV; poza tym to wciąż budząca emocję historia boju o tolerancję i wołanie o empatię i współczucie dla drugiego człowieka.

"Filadelfia" - TVP Kultura23:35


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d4mo1s8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mo1s8