Program TV na piątek: „Kac Vegas 3”, „Sala Samobójców” i „Pamiętnik księżniczki” [3‑02-2017]
W piątkowy wieczór w telewizji obejrzymy niepoprawną, ale zabójczo śmieszną komedię „Kac Vegas 3”, kontrowersyjną „Salę samobójców” i „Pamiętniki księżniczki” ze zdobywczynią Oscara Anne Hathaway w roli tytułowej. Na antenie Telewizji WP pojawi się kolejny odcinek serialu kryminalnego „Upadek”, a to tylko część atrakcji, jakie czekają na widzów 3 lutego. Co jeszcze warto obejrzeć tego dnia w telewizji?
03.02.2017 | aktual.: 11.06.2018 13:49
„Kac Vegas 3”
Kolejna odsłona przebojowej komedii, która podbiła serca widzów na całym świecie. Tym razem grupa przyjaciół: Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms)
, Doug (Justin Bartha)
i Alan (Zach Galifianakis)
nie planują żadnego wesela i mocno zakrapianego wieczoru kawalerskiego. Po śmierci ojca Alan przeżywa załamanie, a jego nieodłączni towarzysze postanawiają zawieźć go do ośrodka pomocy. Zanim jednak docierają na miejsce, mężczyźni stają się ofiarami brutalnego ataku, zaś Doug zostaje porwany. Aby go uratować, muszą odnaleźć dawnego znajomego, który właśnie uciekł z więzienia.
„Pamiętnik księżniczki”
Ciepła komedia familijna z Anne Hathaway w roli głównej. Mia jest zwykłą amerykańską nastolatką wychowywaną przez samotną matkę. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się o śmierci ojca, który zostawił jej w spadku... tron w Europie i tytuł szlachecki. Zszokowana nastolatka musi zdecydować, czy chce nadal wieść swoje zwyczajne życie, czy zdecyduje się na objęcie tronu i korony.
„Pamiętnik księżniczki” - zobacz program stacji Polsat 20:05
„Upadek”
Piątkową propozycją naszego kanału Telewizja WP jest kolejny odcinek serialu "Upadek" ("The Fall") z Gillian Anderson i Jamie Dornanem w rolach głównych. Akcja serialu kryminalnego rozgrywa się w Belfaście, gdzie dochodzi do serii morderstw na młodych, ambitnych kobietach. Stella Gibson (Gillian Anderson) z londyńskiej policji dołącza do ekipy badającej zabójstwa i wkrótce dochodzi do wniosku, że za wszystkie odpowiedzialny jest jeden człowiek. W tym samym czasie Paul Spector (Jamie Dornan), kochający ojciec i terapeuta, prowadzi podwójne życie i szykuje się do ataku na kolejną ofiarę.
„Sala samobójców”
Szokujący, kontrowersyjny i obsypany nagrodami (m.in. dwa Orły i osiem Złotych Lwów) film w reżyserii Jana Komasy z młodym Jakubem Gierszałem w roli głównej. „Sala samobójców” to historia Dominika, nastolatka z dobrego domu, który pewnego dnia poznaje w sieci tajemniczą dziewczynę. Niebezpieczna i przebiegła nowa znajoma wprowadza go w wirtualnym świeci do tytułowej „Sali samobójców”, z której nie ma ucieczki.
„Za jakie grzechy, dobry Boże?”
„Za jakie grzechy, dobry Boże?” to komedia Philippe’a de Chauverona, która za nic ma sobie współczesną poprawność polityczną. Reżyser z dystansem podszedł do ukazania francuskiego społeczeństwa i umiejętnie zakreślił wszystkie jego przywary. Komedia de Chauverona (obejrzana we Francji przez 17 milionów widzów) opowiada historię Claude’a i Marii Verneuilów, którzy mają cztery niezwykle urodziwe córki. Trzy z nich wyszły już za mąż, ale, ku niezadowoleniu głowy rodziny, za wyznawców innych religii. Claude utrzymuje jednak nerwy na wodzy i wierzy, że najmłodsza z córek – Laure - stanie na ślubnym kobiercu z katolikiem. Życzenie głównego bohatera spełnia się. Claude przeżywa ogromny szok, gdy okazuje się, że wybrankiem serca jego córki jest czarnoskóry mężczyzna.
„Człowiek demolka”
Klasyka kina akcji w realiach science fiction z połowy lat 90. Sylvester Stallone wciela się w rolę Johna Spartana, policjanta niesłusznie skazanego za doprowadzenie do śmierci grupy zakładników. Za karę Spartan wraz z faktyczną sprawcą masakry (Wesley Snipes) musi się poddać hibernacji. Nieoczekiwanie obaj mężczyźni budzą się w XXI wieku, w którym ludzkość zapomniała o przemocy i agresji.
„Wesele”
Jeden z najbardziej wstrząsających obrazów Polski w filmie Wojciecha Smarzowskiego. „Wesele” to opowieść o prowincjonalnym weselu organizowanym przez małostkowego ojca panny młodej, który zrobi wszystko, aby zgromadzeni goście mieli o nim jak najlepsze zdanie. Problem polega na tym, że nie wszystko idzie zgodnie z przygotowanym przez niego scenariuszem i w pewnym momencie dochodzi do tragedii. Film Smarzowskiego został obsypany nagrodami i nominacjami - zdobył m.in. siedem Orłów (w tym za najlepszy film i scenariusz) oraz pięć statuetek na Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. Nagrodę dziennikarzy i Złote Lwy dla Mariana Dziędziela za najlepszą pierwszoplanową rolę męską).
„Bad Boys”
Kultowe kino akcji Michaela Baya (późniejszy twórca cyklu „Transformers”) z 1995 roku z udziałem Willa Smitha i Martina Lawrence'a w rolach nierozłącznych i niereformowalnych policjantów. Marcus i Mike zostają wplątani w aferę, która zmusza ich do odzyskania heroiny wartej 100 milionów dolarów w ciągu trzech dni. W tej sytuacji jako członkowie jednostki antynarkotykowej będą musieli działać na granicy prawa.