Program TV na piątek: "Wszystko co kocham", „Zwierzogród”, „Księga dżungli”, „Dzień świra” [17-03-2017]
W piątkowy wieczór obejrzymy w telewizji przebojowy "Zwierzogród", głośny polski obraz "Wszystko co kocham", świetnie zrealizowaną "Księgę dżungli" Disneya, kolejny odcinek serialu kryminalnego "Most nad Sundem" i jedną z najlepszych polskich komedii wszech czasów - ''Dzień świra''. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 17 marca.
Tytułowy Zwierzogród to jedyna w swoim rodzaju metropolia, którą zamieszkują wyłącznie zwierzęta. Tutaj nie liczy się, jakim stworzeniem jesteś - czy majestatycznym orłem, czy maleńką wiewiórką. W Zwierzogrodzie każdy mieszkaniec może spełnić swoje marzenia. Z tą myślą do miasta przybywa Judy Hops, która szybko się przekonuje, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Judy robi wszystko, aby udowodnić swoją wartość, aż do momentu, gdy na jej drodze pojawia się gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer.
„Zwierzogród” - zobacz program stacji HBO 2 19:10
Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin)
z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia)
z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa.
„Most nad Sundem” - Telewizja WP 23:20
Kolejna ekranizacja klasycznej opowieści Rudyarda Kiplinga o niezwykłych przygodach chłopca wychowanego w indyjskiej dżungli. Najnowszy film Disneya jest remakiem animacji z 1967 roku, jednak tym razem rysunki zastąpiono mieszanką żywych aktorów i niesamowitej grafiki komputerowej. „Księga dżungli” to bezsprzecznie jeden z najbardziej widowiskowych pokazów możliwości współczesnej animacji wygenerowanej za pomocą zaawansowanej technologii.
„Księga dżungli” - HBO 18:20
Kultowa i najbardziej niepoprawna polska komedia ostatnich lat. „Dzień świra” to na pozór zwyczajna historia 44-letniego Adasia Miauczyńskiego (fenomenalna rola Marka Kondrata), sfrustrowanego inteligenta, rozwodnika i ojca, uczącego języka polskiego w liceum. Miauczyński to człowiek, który niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, a zabija go codzienna rutyna - znienawidzona powtarzalność codziennych czynności i kontakt z drugim człowiekiem.
„Lektor”
Oparta na powieści Bernarda Schlinka produkcja opowiada historię piętnastoletniego Michaela Berga, który nawiązuje gorący romans ze starszą od siebie Hanną Schmitz. Pewnego dnia kobieta znika bez śladu, czym łamie młodemu chłopakowi serce. Po latach Michael, jako student prawa, bierze udział w procesie sądowym nazistowskich zbrodniarzy. Okazuje się, że na ławie oskarżonych zasiada Hanna, która w czasie II wojny światowej sprawowała funkcję strażniczki w obozie zagłady w Auschwitz. Przejmujące i świetne zrealizowane kino. W rolach głównych David Kross, Ralph Fiennes oraz nagrodzona Oscarem Kate Winslet.
„Cześć, Tereska”
„Cześć, Tereska” Roberta Glińskiego (scenariusz i reżyseria) to polski dramat psychologiczny, który w latach 2001-2002 zdobył ogrom nagród (m.in. pięć Orłów, dwa Złote Lwy - w tym dla najlepszego filmu - czy trzy statuetki w Karlowych Warach). Film opowiada historię tytułowej Tereski (Aleksandra Gietner), nastolatki z ubogiej rodziny, która w poszukiwaniu przyjaźni i akceptacji popada w nieodpowiednie towarzystwo. Dziewczyna wkrótce porzuca marzenia o zostaniu projektantką mody na rzecz alkoholu i kontaktów z marginesem społecznym. „Cześć, Tereska” to głośny i bardzo wymowny obraz, przedstawiający realia polskich blokowisk z lat 90., w których dzieci bez drogowskazów moralnych tracą swoją niewinność i wrażliwość.
„Wszystko co kocham”
Najlepszy i najgłośniejszy polski film roku 2009, który był najdłużej oklaskiwanym obrazem a festiwalu w Gdyni. „Wszystko co kocham” to szczera opowieść o dorastaniu, buncie, pierwszych miłościach i punk rocku w polskich realiach początku lat 80. Grupa czterech przyjaciół ze szkoły zakłada punkowy zespół i marzy o wystąpieniu na festiwalu muzycznym. PRL nie jest dobrą epoką dla młodych buntowników, jednak nastolatki nie dają za wygraną. Robią wszystko, by zrealizować swoje marzenie o wolności, chociaż cena, jaką przyjdzie im zapłacić, może okazać się zbyt wysoka. „Wszystko co kocham” uhonorowano m.in. czterema Złotymi Lwami i trzema Orłami.
„Katyń”
Nominowana do Oscara produkcja była w naszym kraju długo wyczekiwana przez wiele osób, a dla samego reżysera stanowi ona dzieło niezwykle osobiste. Ze względu na swoją tematykę, ale również udaną realizację, film okazał się dużym komercyjnym sukcesem. Przejmujący obraz bestialskiego mordu na polskich oficerach wywołał tak duże poruszenie, że minister obrony narodowej Aleksander Szczygło wydał w 2007 roku rozkaz obowiązkowego seansu obrazu dla każdego żołnierza Wojska Polskiego. W rolach głównych wystąpili Artur Żmijewski, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Jan Englert, Danuta Stenka i Paweł Małaszyński.