Trwa ładowanie...
ycipk-2v9q1b

Program TV na sobotę: "Drogówka", "Zjawa", "Wesele" [27-05-2017]

W sobotni wieczór w telewizji poznamy mroczne oblicze polskiej policji w "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego. Na kanale telewizji WP zadebiutuje pierwszy film pełnometrażowy - "Abecadło mordercy", ponadto przypomnimy sobie oscarowy hit "Zjawa" czy jeden z najgłośniejszych filmów Radosława Piwowarskiego - "Kochankowie mojej matki" z Krystyną Jandą w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 27 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program TV na sobotę: "Drogówka", "Zjawa", "Wesele" [27-05-2017]
(Materiały prasowe)
ycipk-2v9q1b

"Drogówka"

Głośny film Wojciecha Smarzowskiego ("Dom zły", "Róża", "Wołyń") to wstrząsający obraz polskiej policji, sfery biznesu i polityki, w którym korupcja, przemoc, a nawet morderstwa są na porządku dziennym. "Drogówka" skupia się na postaci sierżanta Króla (Bartłomiej Topa), który choć nie jest wzorowym policjantem, zaczyna się stopniowo przeciwstawiać bezprawiu w służbach mundurowych. Prowadząc prywatne śledztwo nie wie, że wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by narazić się potędze mogącej uciszyć niewygodnego "krawężnika" bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

"Drogówka" - TVP2 02:45

ycipk-2v9q1b

"Zjawa"

"Zjawa" to nagrodzony trzema Oscarami, w tym dla Leonardo DiCaprio jako najlepszego aktora pierwszoplanowego, film o niezwykłej woli przetrwania na Dzikim Zachodzie. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zabiera widza w podróż przez mękę głównego bohatera, który kierowany żądzą zemsty pokonuje największe trudności, by dotrzeć do mordercy swego syna.

"Zjawa" - Canal+ Film HD 20:00

ycipk-2v9q1b

"Wojna domowa"

"Wojna domowa" to brytyjska komedia romantyczna (reż. Stephan Elliott). Jej bohater, młody Anglik John, zakochuje się w seksownej Amerykance Laricie (Jessica Biel) i szybko ją poślubia. Kiedy przywozi młodą żonę do rodzinnej posiadłości, jego matka, pani Whittaker (Kristin Scott Thomas), reaguje na synową "alergicznie". Larita stara się dopasować się do oczekiwań teściowej, jednak nie udaje się jej przejść przez "pole minowe", które przygotowała dla niej mama męża.

"Wojna domowa" – TVP1 22:35

"Kochankowie mojej mamy"

ycipk-2v9q1b

Głośny film Radosława Piwowarskiego z 1986 roku, nagrodzony m.in. Srebrnym Lwem za najlepszy scenariusz i reżyserię. "Kochankowie mojej mamy" to dramat obyczajowy opowiadający o losach tytułowej matki (Krystyna Janda), alkoholiczki, która najchętniej przebywa w towarzystwie kolejnych mężczyzn, i jej syna (Rafał Węgrzyniak). "Kochankowie mojej mamy" to film trudny i bolesny, ale świetnie odebrany przez krytykę – jeden z recenzentów napisał: "Rzadko w polskim kinie pojawia się tyle uczucia". Sam Piwowarski udowodnił zaś swoją wielkość jako reżyser, który na krótko przed premierą "Kochanków..." był chwalony za "Yesterday" (1984).

"Kochankowie mojej mamy" - TVP1 02:40

"Abecadło mordercy"

ycipk-2v9q1b

W sobotni wieczór w telewizji WP widzowie otrzymają solidną dawkę adrenaliny podczas emisji filmu "Abecadło mordercy" opartego o prawdziwe wydarzenia. To trzymająca w napięciu historia niewyjaśnionych morderstw, do których dochodziło w Ameryce w latach siedemdziesiątych. Morderca tak dobierał sobie ofiary, aby litera imienia, nazwiska i pochodzenia była identyczna. Obsesja odnalezienia mordercy jaka ogarnęła policyjną pani detektyw Megan Paige doprowadza ją do halucynacji, w których widzi zamordowane ofiary. Kiedy morderca atakuje po raz kolejny okazuje się, że wizje policjantki sprawdzają się. Czy to jednak pozwoli ocalić kolejną ofiarę?

"Abecadło mordercy" - Telewizja WP 21:00

"Cloverfield Lane 10"

Trzymający w napięciu, bardzo kameralny thriller science fiction z udziałem Johna Goodmana, Mary Elizabeth Winstead i Johna Gallaghera Jr. "Cloverfield Lane 10” opowiada o młodej dziewczynie, która po wypadku samochodowym budzi się w piwnicy obcego mężczyzny. Zdezorientowana Michelle, starając się uciec z domu Howarda, zaczyna odkrywać prawdę o otaczającym ją świecie.

ycipk-2v9q1b

"Cloverfield lane 10" - HBO 23:30

"Wesele"

Słodko-gorzki komediodramat Wojciecha Smarzowskiego ("Dom zły", "Drogówka", "Wołyń") z udziałem Tamary Arciuch, Bartłomieja Topy czy Macieja Stuhra. "Wesele” to opowieść o prowincjonalnym weselu organizowanym przez małostkowego ojca panny młodej, który zrobi wszystko, aby zgromadzeni goście mieli o nim jak najlepsze zdanie. Problem polega na tym, że nie wszystko idzie zgodnie z przygotowanym przez niego scenariuszem i w pewnym momencie dochodzi do prawdziwej tragedii. Film Smarzowskiego został obsypany nagrodami i nominacjami - zdobył m.in. siedem Orłów (m.in. za najlepszy film i scenariusz) oraz pięć statuetek na Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. Nagrodę dziennikarzy i Złote Lwy dla Mariana Dziędziela za najlepszą pierwszoplanową rolę męską).

"Wesele" - TVP Kultura 01:35

"Kolekcjoner"

Kultowy thriller z Morganem Freemanem w roli głównej. Poruszony wiadomością o zaginięciu swej siostrzenicy, detektyw i psycholog sądowy Alex Cross (Freeman) przyjeżdża do miasta, w którym studiowała. Przez policję i władze uczelni traktowany jest jak intruz, ale nieoczekiwanie zyskuje sojuszniczkę w dr Kate McTiernan (Ashley Judd), która także została porwana, ale udało się jej zbiec. Psychopata używający kryptonimu Casanova rzuca wyzwanie Crossowi. Zaczyna się wyścig z czasem.

"Kolekcjoner" – TVN Fabuła 21:00


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9q1b

ycipk-2v9q1b
ycipk-2v9q1b