Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "Pokłosie", "Drogówka", "Osada" [4-08-2018]

Dziś w TV kontrowersyjne "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego i "Drogówka", która wyciąga na wierzch brudy polskiej policji. W Telewizji WP pojawi się kryminał "Kochanek w szafie". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 4 sierpnia.

Program TV na sobotę: "Pokłosie", "Drogówka", "Osada" [4-08-2018]Źródło: Materiały prasowe
d49ttrw
d49ttrw

"Pokłosie"

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat. Próba odkrycia tajemnicy z czasów okupacji niemieckiej zmusza społeczność małej wioski do konfrontacji z demonami przeszłości. Władysław Pasikowski potraktował przeznaczone dla masowej publiczności "Pokłosie" jako pretekst do rozrachunku z polskim antysemityzmem. Wizja reżysera wzbudziła mieszane uczucia. Część odbiorców chwaliła Pasikowskiego za odwagę w podjęciu drażliwego tematu. Inni zarzucali mu jednak populizm i spłycanie przekazu, nazywając "Pokłosie" filmem antypolskim.

*"Pokłosie" – ogląda na Kino Polska o 20:00 *

Obejrzyj: Maciej Stuhr o roli w "Pokłosiu"

"Kochanek w szafie"

Colin Diamond (Ray Winstone)
przechodzi załamanie nerwowe związane ze zdradą żony, którą bardzo kochał. Wraz z zaufanymi przyjaciółmi porywa jej kochanka i przywozi do opuszczonego domu. Jest to jednak dopiero początek tej historii i problemów Colina, gdyż zarówno on sam jak i jego towarzysze mają różne opinie na temat tego co należy zrobić dalej. Colin będzie musiał wysłuchać skrajnie odmiennych rad swoich przyjaciół, a potem zdecydować jaki los spotka jego niewierną żonę i jej kochanka.

d49ttrw

"Kochanek w szafie" – oglądaj w Telewizji WP o 00:00

"Osada"

Bardzo nastrojowa, zaskakująca i budząca grozę opowieść o tajemnicy żyjącej w lasach. Osadzona w roku 1897 historia mieszkańców małego miasteczka, którzy wierzą, że pobliski las zamieszkany jest przez krwiożercze istoty. Nazywane są "tymi, o których nie mówimy". Jednak Lucius Hunt, młody człowiek, pełen odwagi i ciekawości, ma zamiar złamać obowiązujący od zawsze zakaz wkraczania do lasu i stawić czoła przebywającym tam stworom...

"Osada" – oglądaj w Polsacie o 23:00

Obejrzyj zwiastun "Drogówki":

Kultowy film Ridleya Scotta z niezapomnianą kreacją Harrisona Forda i Rutgera Hauera. Klasyka gatunku science fiction utrzymana w stylistyce cyberpunk przenosi nas do roku 2019 i opowiada historię policjanta z jednostki specjalnej do tropienia i zwalczania replikantów. Film z 1982 r. przez ostatnie dekady doczekał się wielu przeróbek i reżyserskich poprawek, ale zdecydowanie wytrzymał próbę czasu.

d49ttrw

"Łowca androidów" – oglądaj na Paramount Channel HD o 22:30

"Drogówka"

Kolejny głośny film Wojciecha Smarzowskiego to wstrząsający obraz polskiej policji, sfery biznesu i polityki, w którym korupcja, przemoc, a nawet morderstwa są na porządku dziennym. "Drogówka" skupia się na postaci sierżanta Króla (Bartłomiej Topa), który choć nie jest wzorowym policjantem, zaczyna się stopniowo przeciwstawiać bezprawiu w służbach mundurowych. Prowadząc prywatne śledztwo nie wie, że wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by narazić się potędze mogącej uciszyć niewygodnego "krawężnika" bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

"Drogówka" – oglądaj na TVP Kultura o 00:05

d49ttrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ttrw