Program TV na sobotę: "Rozpustnik", "Hidalgo: Ocean ognia", "Życie jest piękne" i "Uniwersalny żołnierz: Regeneracja" [26.08]
Dziś w TV prawdziwa uczta dla miłośników polskiego kina. Obsypana nagrodami "Joanna", tragiczny obraz małżeństwa w obliczu wojny w "Daleko od okna" czy "Demony wojny wg. Goi" to kilka rodzimych produkcji, które polecamy na dzisiejszy wieczór. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na widowiskowe "Hidalgo - Ocean Ognia" czy "Życie jest piękne", uznawane za jeden z najlepszych filmów wszech czasów. Z kolei na antenie WP pojawi się fascynujący i pikantny "Rozpustnik" w doborowej obsadzie i ze świetną kreacją Johnny'ego Deppa. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 26 sierpnia.
26.08.2017 | aktual.: 23.05.2018 15:00
"Rozpustnik"
Kostiumowy dramat z Johnnym Deppem w roli tytułowego rozpostnika. Anglia, lata 60. XVII w. John Wilmot, drugi hrabia Rochester, już jako 12-latek zdradza genialne uzdolnienia. Rozpoczyna naukę w Oksfordzie, kilka lat później wsławia się udziałem w bitwach morskich z Holendrami. Jego imię staje się niebawem synonimem rozpustnika, libertyna i ateisty. Gdy uwodzi i porywa nastoletnią Elizabeth Malet, Karol II skazuje go na więzienie. Po wybłaganiu łaski u króla wychodzi z Tower i żeni się z Elizabeth, lecz nadal nie stroni od romansów. Niebawem poznaje Elizabeth Barry, która budzi w nim obce mu uczucia.
"Hidalgo - ocean ognia"
Biograficzna opowieść o Franku Hopkinsie (Viggo Mortensen), który na grzbiecie konia imieniem Hidalgo wziął udział w morderczym wyścigu przez Pustynię Arabską. Przez wieki udział w tym wyzwaniu był zarezerwowany tylko dla najbardziej szlachetnych koni arabskich czystej krwi, pochodzących z hodowli należących do największych rodzin królewskich. Zmiana nastąpiła w 1890 r., kiedy zaproszono Amerykanina, okrzykniętego najlepszym jeźdźcem w historii Zachodu. Hopkins i Hidalgo muszą wygrać w wyścigu nie tylko dla prestiżu, ale przede wszystkim po to, by przetrwać.
"Życie jest piękne"
Trzy Oscary i cztery kolejne nominacji dla nieanglojęzycznego filmu włoskiej produkcji nie pozostawiają złudzeń, że "Życie jest piękne" Roberto Benigniego (scenariusz, reżyseria, odtwórca głównej roli) to jeden z najlepszych filmów wszech czasów. Połączenie lekkiej komedii ze wstrząsającym dramatem, który na długo pozostaje w pamięci widzów. Głównym bohaterem produkcji jest Guido Orefice. Mężczyzna wraz ze swoją rodziną trafia do obozu koncentracyjnego. Zupełnie nowej rzeczywistości nie jest w stanie zrozumieć kilkuletni syn bohatera. Guido wmawia malcowi, że biorą oni udział w wyjątkowej grze. Jeśli zdobędą odpowiednią liczbę punktów, w nagrodę otrzymają czołg.
"Uniwersalny żołnierz: Regeneracja"
Zapewne wszyscy znają "Uniwersalnego żołnierza", hit z 1992 r. z Jean-Claudem Van Dammem i Dolphem Lundgrenem, który doczekał się serii kontynuacji. Jedną z nich jest "Uniwersalny żołnierz: Regeneracja" (2009), po którym nie spodziewano się niczego dobrego. Tymczasem obraz Johna Hymsa to zaskakująco udane, mroczne i brutalne widowisko nie tylko dla fanów gatunku. W sam raz na sobotni wieczór przed telewizorem.
"Joanna"
Wojenny melodramat Feliksa Falka nagrodzony dwoma Złotymi Lwami i dwoma Orłami. Krytycy docenili nie tylko scenariusz i reżyserię Feliksa Falka, ale także pierwszo i drugoplanowe role Urszuli Grabowskiej i Stanisławy Celińskiej. "Joanna" to historia samotnej młodej pianistki, która utraciła męża w wojennej zawierusze. Owdowiała kobieta przypadkiem znajduje małą żydowską dziewczynkę. Ukrywa ją, ale mieszkający w tej samej kamienicy niemiecki oficer domyśla się wszystkiego. W zamian za dochowanie tajemnicy zmusza kobietę, aby została jego partnerką. Po wojnie młoda krakowianka zostaje uznana za kolaborantkę.
"Fotograf"
Najlepszy film na Festiwalu w Gdyni według krytyków. Jak pisał nasz recenzent, thriller Waldemara Krzystka "wykracza nie tylko poza ramy gatunku, ale i polskiej natury. Reżyser "Małej Moskwy" szuka korzeni na pozór rytualnych mordów, ale zaciera kulturowe granice i koncentruje siły na prowadzeniu historii uniwersalnej, gęstej od domysłów i niespodziewanych zwrotów akcji. Fabuła jest wysokiej klasy splotem powidoków, symboli, naturalistycznych obrazów i skojarzeń wywołujących dreszcze." To trzeba zobaczyć!
"Daleko od okna"
Autentyczna historia przeniesiona na ekran jako filmowa adaptacja opowiadania Hanny Krall. "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego (reżyseria) opowiada o małżeństwie, które tuż przed w obliczu drugiej wojny światowej bezskutecznie stara się o dziecko. Pewnego dnia młody malarz Jan przyprowadza do domu Żydówkę, Reginę. Barbara, żona Jana zgadza się ukryć młodą wdowę, jednak z czasem obca kobieta coraz bardziej zaczyna zbliżać się do jej męża. W końcu Regina zachodzi w ciążę, co uświadamia Barbarze, że to ona nie może mieć dzieci. Pod nieobecność Jana zamyka Żydówkę na całe dnie i noce w szafie, jednocześnie udając, że sama spodziewa się dziecka. "Daleko od okna" to tragiczny obraz o ludziach, wojnie, miłości i zdradzie. Doskonały scenariusz, świetne aktorstwo i klimatyczne zdjęcia sprawiają, że film z 2000 r. zupełnie nie traci na atrakcyjności.
"Demony wojny według Goi"
Mocne polskie kino. Film Władysława Pasikowskiego (scenariusz i reżyseria) został nagrodzony Złotą Kaczką i był wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród polskiego przemysłu filmowego. "Demony wojny wg Goi" to historia polskiego oddziału, który z ramienia ONZ wykonuje zadania w Bośni. Dowódca polskich żołnierzy po złamaniu regulaminu, ma zostać odesłany do kraju, jednak w tym momencie Polacy muszą odpowiedzieć na wezwanie przyjaznego pilota, który rozbił się w pobliskich górach.
"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
Pierwsza część jednej z najbardziej dochodowych serii w historii kina. Akcja pirackiego widowiska rozgrywa się w XVII wieku na Morze Karaibskim, gdzie zły kapitan Blackheart zamierza odwrócić ciążącą na nim i na jego załodze klątwę. Przez magię są oni zawieszeni w dziwnym stanie, gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią. Jack Sparrow (Johnny Depp) w porozumieniu z córką miejscowego gubernatora, będzie musiał pokrzyżować im szyki.