Trwa ładowanie...

Program TV na sobotę: "To skomplikowane", "Zły porucznik", "Shrek", "Dzień świra" [20-05-2017]

Dziś w TV "To skomplikowane" ze świetną jak zawsze Meryl Streep, pierwsza część kultowej serii "Shrek" i jeden z najważniejszych filmów w historii polskiego kina - "Dzień świra". Na kanale Telewizji WP pojawi się pierwszy odcinek miniserialu "Rodzina KRUPP - wojna i pokój". Gratką dla kinomanów będzie z pewnością także emisja "Zjednoczonych stanów miłości" - filmu, który w zeszłym roku zawojował MFF w Berlinie. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 20 maja.

Program TV na sobotę: "To skomplikowane", "Zły porucznik", "Shrek", "Dzień świra" [20-05-2017]Źródło: Materiały prasowe
d1kbuwl
d1kbuwl

"Zjednoczone stany miłości"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów 2016. Przez nasze kina przemknął niemal niezauważony, w Niemczech zrobił wielką karierę. Zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlinale za najlepszy scenariusz i walczył o nagrodę w głównym konkursie. "Zjednoczone stany miłości" to przenikliwe spojrzenie na początek transformacji ustrojowej, temat niemal nietknięty w polskim kinie. Tomasz Wasilewski dał czasom przełomu twarz kobiety. Wbrew potocznemu wyobrażeniu o początkach lat dziewięćdziesiątych, jego bohaterki nie umieją cieszyć się z powodu gwałtownych zmian, które zaszły w Polsce. Jest w nich raczej dezorientacja i rozpacz kogoś, kto wychodzi na wolność po dwudziestu latach więzienia i zadaje sobie pytanie, co dalej?

"Shrek"

Animacja studia DreamWorks to jeden z kilku hitów filmowych, jakie znajdziemy w dzisiejszym programie TV. Nagrodzona Oscarem produkcja jest gwarantem doskonałej rozrywki. Historia samolubnego ogra, który wraz z gadatliwym osłem wyrusza w misję uratowania pięknej królewny Fiony, rozbawi zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych kinomanów. „Shrek” stanowi jedyną w swoją rodzaju mieszankę kilku popularnych baśni, okraszoną rozbrajającymi dialogami, zabawnymi postaciami oraz doskonałym humorem sytuacyjnym. Mimo upływu 16 lat od premiery, film ani trochę nie stracił na swojej atrakcyjności.

d1kbuwl

"To skomplikowane"

Kolejny film ze świetną kreacją Meryl Streep. "To skomplikowane" jest alternatywą dla romansów, którymi Hollywood zazwyczaj zalewa rynek. Rozbuchanej uczuciowości bohaterów nie traktuje się tutaj jako doświadczalnego poligonu, plebejski humor nie bije z każdego kadru, a kult młodego ciała jest w odwrocie. Wbrew temu, co sugeruje większość współczesnych komedii romantycznych, reżyserka dowodzi, że miłość i seks nie kończą się po czterdziestce. Ba, nawet nie po pięćdziesiątce.

"Neon Demon"

Kicz czy arcydzieło – odpowiedź na to pytanie podzieliła canneńską publiczność na dwa wrogie obozy. I jest to komplement, bo film budzi naprawdę skrajne emocje. "Neon Demon" jest pierwszym horrorem w karierze twórcy "Drive". Akcja rozgrywa się w Los Angeles w środowisku modelek. Pragnienie sławy łączy się w tym świecie z zazdrością i pragnieniem wiecznej młodości, co prowadzi do nieoczekiwanych, makabrycznych sytuacji...

d1kbuwl

"Dzień świra"

Kultowa i najbardziej niepoprawna polska komedia ostatnich lat. „Dzień świra” to na pozór zwyczajna historia 44-letniego Adasia Miauczyńskiego (fenomenalna rola Marka Kondrata), sfrustrowanego inteligenta, rozwodnika i ojca, uczącego języka polskiego w liceum. Miauczyński to człowiek, który niczym bohater romantyczny przeżywa i cierpi za kraj, a zabija go codzienna rutyna. Znienawidzona powtarzalność codziennych czynności i kontakt z drugim człowiekiem.

"Rodzina Krupp – wojna i pokój"

20 maja na kanale Telewizji WP pojawi się miniserial "Rodzina KRUPP – wojna i pokój”. To historia tytułowej dynastii skoncentrowana na postaci Alfreda Kruppa, który jako 14-letni chłopiec musiał przejąć zarządzanie rodzinnym biznesem. Firma zbudowana na stali, broni i krwi była potęgą w Europie.

d1kbuwl

"Zły porucznik"

Jeden z najmocniejszych i najbardziej bestialskich filmów lat 90. Niezapomniana kreacja Harveya Keitela, który wcielił się w tytułowego policjanta. Skorumpowany, tonący w długach i nieczystych interesach gliniarz prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia młodej zakonnicy. Rozwój sprawy prowadzi go do refleksji na temat swojego życia, które stopniowo ulega przewartościowaniom.

d1kbuwl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kbuwl