Trwa ładowanie...
dom zły

Program TV na Wielki Piątek: "Zmartwychwstały", "Zabić Jezusa", "Dom zły" [30-03-2018]

Dziś w TV "Zmartwychwstały" ze świetną rolą Josepha Fiennesa. Film o Chrystusie, który ogląda się jak rasowe kino detektywistyczne. Oprócz filmów religijnych polecamy polski "Dom zły", drugą część przebojowych "Avengers" i kultowy thriller "Siedem". W Telewizji WP zadebiutuje animacja "Mniam!". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w Wielki Piątek.

Share
Program TV na Wielki Piątek: "Zmartwychwstały", "Zabić Jezusa", "Dom zły" [30-03-2018]
Źródło: Materiały prasowe
d3zxrbk

"Zmartwychwstały"

O życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa powstała cała masa filmów. "Zmartwychwstały" z 2016 r. nie jest jednak kolejną przewidywalną biografią, gdyż w centrum wydarzeń znajduje się rzymski trybun Clavius (Joseph Fiennes)
, który na polecenie Poncjusza Piłata musi rozwiązać zagadkę kontrowersyjnego Nazarejczyka. Po jego śmierci pojawia się bowiem obawa, że uczniowie zechcą wykraść go z grobu i kłamliwie głosić o zmartwychwstaniu. Piłat chce za wszelką cenę uniknąć zamieszek i kolejnych sporów między Żydami.

"Mniam!"

Rekin Olo i jego przyjaciel, żarłacz Szczena, żyją w oceanie. Pewnego dnia Olo dostrzega, że ludzie wyławiają z rafy jaja. Rekinek jest gotowy na wszystko, aby uratować swoje przyszłe rodzeństwo. W tym celu musi wyjść na ląd. Sądzi, że w poruszaniu się po ziemi pomoże mu wynalazek doktora Mackensteina, ale głowonóg nie chce skonstruować dla niego maszyny. Sprowokowany przez płaszczkę Olo wychodzi na ląd bez żadnego wsparcia. Szczena rusza na pomoc przyjacielowi. Wkrótce przyjaciele odkryją smak kurczaka i zaczną siać spustoszenie w kurnikach.

d3zxrbk

Obejrzyj zwiastun filmu "Zmartwychwstały":

"Zabić Jezusa"

W Wielki Piątek TVP1 zaprezentuje amerykański dramat z 2015 r. "Zabić Jezusa". Film koncentruje się na życiu Jezusa Chrystusa od urodzenia do śmierci, ze szczególnym naciskiem położonym na tło historyczne i wydarzenia społeczne. Na knowania w trójkącie: namiestnik rzymski Poncjusz Piłat, tetrarcha Galilei i Perei Herod Antypas z ambitną żoną Herodiadą, świątynni kapłani na czele z Kajfaszem. To właśnie ich działania doprowadziły do uwięzienia, osądzenia, skazania i zabicia niewygodnego dla wszystkich stron Jezusa z Nazaretu.

d3zxrbk

"Avengers: Czas Ultrona"

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów na ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

Obejrzyj zwiastun filmu "Dom zły":

"Dom zły"

Świetnie przyjęty przez widzów i krytyków (nagrody w Gdyni, Warszawie, pozytywne recenzje w zagranicznych pismach i na festiwalach w Tokio czy Nowym Jorku) film Wojciecha Smarzowskiego, który po raz kolejny ukazał ciemną stronę człowieczeństwa w brutalnej historii o ludzkich rządzach i zatraceniu. "Dom zły" to mroczna opowieść jednego wieczoru, który dla Edwarda Środonia (Arkadiusz Jakubik) okaże się być wyjątkowo brzemienny w skutkach. Główny bohater dociera do małej wioski, w której ma zacząć pracę jako zootechnik. Trafia on przypadkiem do domu pewnego małżeństwa, gdzie to alkoholowej libacji dochodzi do przerażającej tragedii. Mocne dialogi, świetne aktorstwo i bardzo dobry scenariusz – wszystko to buduje niepowtarzalny klimat filmu, który na długo zostaje w pamięci widza.

d3zxrbk

"Siedem"

Mroczny thriller Davida Finchera, jeden z najlepszych filmów o seryjnych z fenomenalną rolą Brada Pitta, Morgana Freemana i Kevina Spacey'ego. Przeszywający do szpiku kości swym ciężkim klimatem obraz ukazuje śledztwo dwóch policjantów, którzy podążają za tropem wyjątkowo brutalnego zabójcy. Detektywi odkrywają, że złoczyńca wybiera swoje ofiary na podstawie siedmiu grzechów głównych…

d3zxrbk

Podziel się opinią

Share
d3zxrbk
d3zxrbk