Trwa ładowanie...
Aktualności

Przegląd filmowy "Aktorska sztafeta pokoleń"

Share
Przegląd filmowy "Aktorska sztafeta pokoleń"
d3qmrru

Przegląd "Aktorska sztafeta pokoleń", obejmujący zestawy filmów, w których zagrali sławni rodzice i ich nie mniej słynne dzieci - jak Henry Fonda i Jane Fonda, czy Tony Curtis i Jamie Lee Curtis - rozpocznie się 2 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon.

Publiczność obejrzy m.in.: "Dwunastu gniewnych ludzi" - głośny dramat Sidneya Lumeta z 1957 r., w którym w rolę jednego z przysięgłych wcielił się Henry Fonda, i "Czyż nie dobija się koni?" Sydneya Pollacka z 1969 r., zrealizowaną według powieści Horace'a McCoya, osadzoną w czasach wielkiego kryzysu historię ludzi próbujących zdobyć główną nagrodę w maratonie tanecznym - z Jane Fondą w nominowanej do Oscara głównej roli.

W zestawie: Tony Curtis - Jamie Lee Curtis znajdą się z kolei komedia Kena Annakina "Ci wspaniali mężczyźni w swych szalejących gruchotach" (1969) o pełnym przygód rajdzie samochodowym przez Europę - z Tonym Curtisem w jednej z głównych ról; oraz "Rybka zwana Wandą" Charlesa Crichtona (1987), w której wystąpiła Jamie Lee Curtis.

d3qmrru

W programie przeglądu są też m.in. zestawy poświęcone duetom: Klaus Kinski - Nastassia Kinski (filmy "Nosferatu wampir" i "Tess"), Ingrid Bergman - Isabella Rosselini ("Jesienna sonata" i "Blue Velvet"), Donald Sutherland - Kiefer Sutherland ("Złoto dla zuchwałych" i "Młode strzelby") czy Kirk Douglas - Michael Douglas ("Układ" i "Wall Street").

Kino Iluzjon, należące do Filmoteki Narodowej, działa obecnie w siedzibie tymczasowej - w jednej z sal gmachu Biblioteki Narodowej w al. Niepodległości.

Szczegółowe informacje o programie przeglądu, który potrwa do 30 stycznia, będą dostępne na stronie internetowej filmoteki (www.fn.org.pl).

Zobacz także:

d3qmrru

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d3qmrru

Podziel się opinią

Share
d3qmrru
d3qmrru