Trwa ładowanie...

''Ratując pana Banksa'': Starcie gigantów [wideo]

''Ratując pana Banksa'': Starcie gigantów [wideo]Źródło: Disney
d1hgfyw
d1hgfyw

Już jutro do kin w całej Polsce trafi film *"Ratując pana Banksa" z Emmą Thompson i Tomem Hanksem w rolach głównych.*

Film pokazuje burzliwy proces tworzenia scenariusza, na podstawie którego nakręcono "Mary Poppins" – mówi Tom Hanks. Dwukrotny zdobywca Oscara tym razem wciela się w postać samego Walta Disneya. I jak zwykle czyni to brawurowo. Bo „Ratując pana Banksa” to film, w którym ściera się nie tylko dwoje wielkich narratorów, ale również para niezwykle utalentowanych aktorów – wspomniany Tom Hanks i niezrównana Emma Thompson jako pisarka P.L. Travers.

"Ratując pana Banksa" to oparta na prawdziwych wydarzeniach, niezwykła opowieść o powstawaniu jednego z najbardziej wzruszających filmów w historii kinematografii – "Mary Poppins" z kultowymi kompozycjami braci Sherman. To również opowieść o burzliwych relacjach legendarnego Walta Disneya (Tom Hanks) z autorką P.L. Travers (Emma Thompson), które nieomal doprowadziły do klęski tej produkcji.

Analizowanie postaci takiej jak P.L.Travers mogę porównać do obierania cebuli. Nie sposób bowiem odnaleźć granic jej osobowości. Przez całe życie budowała wokół siebie kolejne warstwy. Była skomplikowaną artystką. Dlatego odtwarzanie tej roli było tak fascynujące – opowiada dwukrotna laureatka Oscara – Emma Thompson.

O prawa do ekranizacji"Mary Poppins" Walt Disney starał się prawie 20 lat… "Ratując pana Banksa" zbliża nas do finału tej walki, jaką geniusz animacji stoczył z upartą pisarką.

*"Ratując pana Banksa" w kinach od 24 stycznia!*

d1hgfyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hgfyw