Trwa ładowanie...
jerzy hoffman
26-10-2013 19:46

Reżyser Jerzy Hoffman odebrał w Poznaniu Złotego Hipolita

Reżyser Jerzy Hoffman odebrał w Poznaniu Złotego HipolitaŹródło: AFP
d6v5xqx
d6v5xqx

Reżyser *Jerzy Hoffman odebrał w sobotę w Poznaniu statuetkę Złotego Hipolita, honorowe wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za działalność i osiągnięcia w pracy organicznej. Reżyser jest laureatem ubiegłorocznej edycji Złotego Hipolita.*

"Jest to dla mnie ważne wyróżnienie, bo noszące imię człowieka, który nie słowami, ale własną, organiczną pracą przysporzył Polakom poczucia wartości. Zrobił dla nich o wiele więcej niż niejeden krasomówca" - powiedział Hoffman PAP podczas uroczystości.

W tym roku wyróżnienie przyznano m.in. prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, który odebrał je w czerwcu, w czasie wizyty w Poznaniu.

W sobotę oprócz Hoffmana Hipolity odebrali tegoroczni laureaci m.in.: dyrygent Agnieszka Duczmal, literat Lech Konopiński, wynalazca i uczony prof. Tadeusz Maliński. Wyróżniony w tym roku kard. Kazimierz Nycz ze względu na wyjazd zagraniczny nie mógł w sobotę odebrać Złotego Hipolita.

d6v5xqx

Jak podkreślił w sobotę prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Marian Król, Złoty Hipolit przyznawany jest osobom, które mogą być wzorem dla innych.

"Udowadniamy, że mamy w Polsce autorytety, tylko są one często niedostrzegane. To wzorce z różnych dziedzin życia społecznego, zawodowego, kulturalnego czy nauki. Chcemy pokazać głównie młodzieży: patrzcie, wy również możecie być wzorcami pracy organicznej" - powiedział.

Wyróżnienie przyznawane jest od 2001 roku. Jego pierwszym laureatem był Jan Paweł II. Wśród nagrodzonych są też m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Krzysztof Penderecki, Józef Glemp, Władysław Bartoszewski, Aleksander Kwaśniewski czy Ryszard Kapuściński.

Otrzymują je reprezentanci nauki, Kościoła, kultury, polityki i gospodarki, którzy swoją działalnością i dokonaniami trwale zapisali się w świadomości społecznej.

Decyzją Sejmu rok 2013 z okazji 200. rocznicy urodzin jest rokiem Hipolita Cegielskiego. (PAP)

d6v5xqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6v5xqx