Trwa ładowanie...

Rusza nabór filmów do Konkurs FILMOWA MŁODA POLSKA na Festiwalu LATO Z MUZAMI w Nowogardzie

Organizatorzy 21. Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI ogłaszają nabór filmów do Konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA 2017.

Share
Rusza nabór filmów do Konkurs FILMOWA MŁODA POLSKA na Festiwalu LATO Z MUZAMI w NowogardzieŹródło: Materiały prasowe
d4fjl5l

21. edycja Festiwalu Filmu-Muzyki-Malarstwa LATO Z MUZAMI odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2017 r. w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie), ale poprzedzą tę imprezę liczne wydarzenia filmowe, które będą miały już miejsce od 7 lipca. Jednym z wydarzeń programowych, odbywających się w ramach Festiwalu jest Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych FILMOWA MŁODA POLSKA.

Do udziału w Konkursie można zgłaszać krótkometrażowe polskie filmy fabularne o czasie trwania nie przekraczającym 40 minut. Na zwycięzcę Konkursu czeka nagroda Grand Prix w wysokości 2.500 PLN.

Wśród dotychczasowych laureatów Konkursu znalazły się m.in. takie tytuły, jak: „Mały palec”, „Dzień Babci” czy „Czarnowidzka”.

d4fjl5l

Filmy wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 czerwca 2017 r. na adres:

Nowogardzki Dom Kultury
Plac Wolności 1
72-200 Nowogard
z dopiskiem „FILMOWA MŁODA POLSKA”

Szczegóły związane ze zgłaszaniem filmów znalazły się w Regulaminie.

Pokazy Konkursowe odbędą się w dniach 12-13 lipca, a wyboru laureata dokona Jury powołane na tę okoliczność przez organizatora. W minionych latach przewodniczącymi Jury byli m.in. Marcin Bortkiewicz, Monika Kuczyniecka i Agnieszka Zwiefka.

Pokaz najlepszego filmu Konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA oraz wręczenie Nagrody nastąpi w dniu zakończenia Festiwalu, które będzie miało miejsce 16 lipca 2017 r.

d4fjl5l

W czasie trwania Festiwalu LATO Z MUZAMI widzowie będą mieli okazję wziąć udział w licznych pokazach filmowych, spotkać uznanych twórców polskiego kina, docenić dokonania młodych polskich artystów. Wręczony zostanie też honorowy LAUR CISOWY dla polskiego reżysera o wybitnych filmowych osiągnięciach (w latach poprzednich wśród laureatów znaleźli się m.in. Marek Koterski, Janusz Zaorski, Agnieszka Holland, Wojtek Smarzowski). Festiwal poprzedzą warsztaty artystyczne, a finałem LATA Z MUZAMI będzie plenerowy koncert dla gości i mieszkańców Nowogardu.

Organizatorami Festiwalu są: Nowogardzki Dom Kultury i Burmistrz Nowogardu.

Szczegółowych informacji na temat konkursu FILMOWA MŁODA POLSKA udziela jego Koordynator Dagmara Romanowska (filmowamlodapolska@gmail.com) oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu LATO Z MUZAMI Krzysztof Spór (filmowamlodapolska@gmail.com).

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na www.ndk.pl

d4fjl5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fjl5l
d4fjl5l