Trwa ładowanie...
d3wvzm5

Rycerze Jedi ustąpili miejsca superbohaterom. "Avengers: Wojna bez granic" pobiła rekord wszech czasów

Film "Avengers: Wojna bez granic" zarobił w pierwszy weekend w kinach 630 mln dol. To najlepszy wynik w historii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marvel Studios nakręciło kolejny hit
Marvel Studios nakręciło kolejny hit (Materiały prasowe)
d3wvzm5

Ogromny sukces najnowszego filmu Marvel Studios nie jest wielkim zaskoczeniem, choć pobicie światowego rekordu w kategorii najlepsze weekendowe otwarcie robi wrażenie. Produkcja "Avengers: Wojna bez granic" zarobiła 630 mln dol., z czego aż 250 mln to zyski ze sprzedaży biletów w Stanach Zjednoczonych. Dotychczasowym amerykańskim rekordzistą były "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" (247 mln dol.), zaś najlepsze światowe otwarcie mieli "Szybcy i wściekli 8" (542 mln dol.).

Co znamienne, najnowsi "Avengersi" nie byli jeszcze pokazywani w Chinach (premiera 11 maja), gdzie amerykańskie hity cieszą się ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że gdyby nie wpływy z chińskiego rynku, twórcy "Terminator: Genisys" liczyliby straty.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Avengers: Wojny bez granic" zbiera bardzo dobre recenzje (średnia ocen na RottenTomatoes wynosi 84 proc.), jednak nie da się ukryć, że opinie krytyków mają niewielki wpływ na popularność filmu. Sukces wynika w pierwszej kolejności z 10-letnich "przygotowań", czyli wypuszczenia kilkunastu filmów o Iron-Manie, Kapitanie Ameryce czy Avengersach. Wcześniejsze produkcje tworzące Marvel Cinematic Universe to fundamenty dla epickiej opowieści o walce z Thanosem, który stara się zaprowadzić nowe porządki w całym wszechświecie.

d3wvzm5

Liczne nawiązania do poprzednich filmów i brak ekspozycji sprawia, że "Avengers: Wojna bez granic" to film przede wszystkim dla fanów serii, którzy mają w pamięci wydarzenia z "Doktora Strange'a", "Strażników Galaktyki" czy "Thor: Ragnarok". Przypadkowy widz, wybierający się na "Avengersów" bez znajomości bohaterów, musi się więc liczyć z tym, że już w pierwszych minutach będzie rzucony na głęboką wodę.

Światowa premiera "Avengers: Wojna bez granic" odbyła się 27 kwietnia. Niektóre polskie kina wyświetlały film 2 dni wcześniej. Przedsprzedaż biletów ruszyła już pod koniec marca.

Obejrzyj zwiastun z polskimi napisami:

d3wvzm5

Podziel się opinią

Share
d3wvzm5
d3wvzm5