Trwa ładowanie...
ycipk-49putc
ycipk-49putc

Sebastian Stankiewicz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Filmografia:

Dziewczyna z szafy (2012) (pan Andrzej)

Daleko od noszy 2 ()

Reguły gry ()

Bobry (2013) (Smród)

Dżej Dżej (2014)

Teraz i zawsze (2008) (Antek)

Ojciec Mateusz () (Pracownik Unibudu)

Czarny () (Kuter)

Nie panikuj (2007) (Radzio)

Zabójcze nagranie (2009)

Odwróceni () (Policjant)

Saturday Night Live Polska ()

Gotowi na wszystko. Exterminator (2017) (Cypek)

Plagi Breslau (2018) (Operator)

Lego: Przygoda 2 (2019) (Bananiak)

Zdjęcie
Podziel się

Aktor charakterystyczny. Znany z wielu produkcji telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Urodził się w 1978 roku w Bolesławcu. Od najmłodszych lat wykazywał talent aktorski. Już jako mały chłopiec odkrył, że ma zdolność rozśmieszania ludzi. Jego vis comica dała się poznać na niezliczonych akademiach szkolnych. Wszechstronnie wykształcony: w latach 1997-1999 stawiał pierwsze aktorskie kroki w Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalizacja teatralna), następnie studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim (1999-2002), by w 2002 rozpocząć naukę na wydziale lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 2006 roku. Od tego czasu regularnie gości na ekranach telewizyjnych i kinowych i deskach teatralnych.

W teatrze debiutował w 2008 roku w spektaklu 1 2 3 4 BABA JAGA PATRZY w reżyserii Thomasa Harzema w Teatrze Wytwórnia. Występuje głównie we Wrocławiu, Wałbrzychu i Warszawie, gdzie stworzył niezapomniane kreacje docenione zarówno przez krytykę, jak i publiczność. Zagrał między innymi w głośnym spektaklu duetu Strzępka-Demirski "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i ....Andrzej" oraz u Małgorzaty Bogajewskiej w "Trzech siostrach". Ponadto dał się poznać jako aktor musicalowy. Od trzech lat z wielkim powodzeniem występuje w przedstawieniu "Hair" we wrocławskim teatrze Capitol w reżyserii Konrada Imieli. Dla filmu Stankiewicza odkrył Bodo Kox. To właśnie u niego debiutował w 2007 roku w nagradzanej niezależnej produkcji "Nie panikuj" u boku Marcina Dorocińskiego. Od tamtej pory Stankiewicz dzieli swój filmowy czas miedzy produkcjami niezależnymi (zagrał m.in. u Huberta Gotkowskiego, Dominika Matwiejczyka, Sebastiana Buttnego, Bena Talara) i produkcjami komercyjnymi. Stankiewicz dał się poznać szerokiej
publiczności, występując w filmowych przebojach: w „Listach do M” (niezapomniany Misiek, redakcyjny kolega postaci granej przez Maćka Stuhra), w "Popiełuszko. Wolność jest w nas" a ostatnio w filmie "Dżej dżej" w reżyserii Macieja Pisarka. Stankiewicz chętnie współpracuje też ze studentami szkół filmowych. Do ważnych ról należy zaliczyć występ w etiudzie "Brzydkie słowa" reż. Marcin Maziarzewski oraz "Fragmenty" reż. Aga Woszczyńska. Uważny widz serialowy zapamiętał go też z niezliczonych epizodów w popularnych serialach m.in. Odwróceni, Niania, Kryminalni, 39,5, Galeria, Ojciec Mateusz, Galeria. Wystąpił również u boku Agaty Kuleszy w krótkometrażowych filmie Pokolenia +89 "Real" w reżyserii Rafała Samusika. Na swoim koncie ma również występy w kilkunastu teledyskach, wśród których wymienić można "Komedię" Muzykoterapii w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego (Głęboki Off) , "My music song" Dj-a Remo w reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13) , "Superstar" w reżyserii Kobasa Laksa i "Hi fi Superstar" w
reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13) zespołu Wet Fingers, "Grubassa" GTW w reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13).

Od lat rozśmiesza widzów w programie "Wstawaj! Gramy!" nadawanym w porannym paśmie stacji Polsat. Lubi bezpośredni kontakt z publicznością, czego wynikiem jest tworzenie wraz z grupą przyjaciół "Kabaretu na Koniec Świata". Do ostatnich produkcji Sebastiana warto zaliczyć występ w "Dziewczynie z szafy" w reżyserii Bodo Koxa oraz "Bobrach" Huberta Gotkowskiego.

ycipk-49putc
ycipk-49putc
ycipk-49putc