Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
09-01-2017 08:58

Serwis kinoman.tv zawieszony! Kolejny tego typu portal znika z sieci

Popularny portal kinoman.tv znika z sieci. Powodem takiej decyzji jest masowe naruszanie praw autorskich przez użytkowników. Informacje o zawieszeniu działalności serwisu zamieszczono w niedzielę na jego stronie głównej.

Serwis kinoman.tv zawieszony! Kolejny tego typu portal znika z sieciŹródło: Shutterstock.com, fot: MyImages - Micha
d259q6l
d259q6l

Spore zaskoczenie czekało na fanów kina i seriali korzystających ze strony internetowej kinoman.tv. Portal oferujący dostęp do wielu produkcji polskich i zagranicznych zawiesił swoją działalność. Jak zdradzają właściciele serwisu, powodem takiego stanu rzeczy jest masowe łamanie regulaminu przez część użytkowników. Po wpisaniu adresu strony do wyszukiwarki internetowej, naszym oczom ukazuje się czarna plansza z następującym komunikatem:

Pomimo zapisu w regulaminie, cześć użytkowników wstawia treści chronione prawem autorskim, po zgłoszeniu takiego materiału kasowaliśmy go w pierwszej kolejności a takim użytkownikom po upomnieniu blokowaliśmy możliwość dostępu do serwisu (pisownia oryginalna).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kinoman.tv był znanym wśród internautów miejscem, w którym za darmo lub za dodatkową opłatą (tzw. konta premium) można było obejrzeć popularne filmy i seriale. Zamieszczone w serwisie materiały nie pochodziły jednak bezpośrednio od dystrybutorów. Wszystkie produkcje umieszczali użytkownicy, a sam serwis uwalniał się od odpowiedzialności za łamanie praw autorskich przez odpowiedni zapis w regulaminie, a także przez usuwanie nielegalnych treści.

d259q6l

Jak się jednak okazuje dotychczasowe praktyki twórców kinoman.tv okazały się niewystarczające i teraz portal znika (na razie tymczasowo) z sieci.

Niestety skala zjawiska się nie zmniejsza i jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności strony kinoman.tv – czytamy w dalszej części komunikatu zamieszczonego na stronie głównej serwisu.

Na razie nie wiadomo, jaki dalszy los czeka popularny serwis. Bardzo prawdopodobne, że zniknie on z sieci na stałe. Wiele wskazuje też na to, że decyzja o zawieszeniu działalności portalu umotywowana jest problemami prawnymi twórców.

Kinoman.tv kolejnym zamkniętym serwisem z nielegalnymi treściami

Kinoman.tv nie jest pierwszym polskim serwisem udostępniającym pirackie filmy i seriale, który znika z sieci. Kilka lat temu bardzo głośno było m.in. o zamknięciu portalu o bardzo podobnym charakterze – kinomaniak.tv. Portal ten działał na identycznych zasadach, co zawieszony właśnie kinoman.tv. Autor strony został aresztowany przez policję. Dystrybutorzy filmowi wycenili straty spowodowane działalnością serwisu na niebagatelną kwotę 2 milionów złotych.

d259q6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d259q6l