Trwa ładowanie...
seth rogen
04-11-2011 13:33

Seth Rogen kocha się z żoną przez telefon

Seth Rogen kocha się z żoną przez telefonŹródło: AFP
d3cnxal
d3cnxal

*Seth Rogen zagrał w nowym projekcie filmowym swojej żony, Lauren Miller.*

Miller napisała scenariusz do komedii "For a Good Time, Call...", zajęła się jego produkcją oraz wystąpiła w jednej z ról. Na plan zaprosiła także Rogena, który w październiku został jej mężem.

- Lauren napisała film o dwóch dziewczętach, które otwierają telefoniczną sekslinię - opowiada aktor. - Zagrałem jednego z klientów, pilota samolotu. Zastanawialiśmy się, jacy ludzie mogą dzwonić na sekslinię, i wpadliśmy na pilotów, bo oni przecież cały czas są w podróży. Lauren była dla mnie bardzo miła na planie. W ogóle nie krzyczała.

Za reżyserię filmu odpowiada Jamie Travis. Komedia "For a Good Time, Call..." zagości w kinach w 2012 roku.

d3cnxal

Dorobek Setha Rogena zamyka komediodramat "50/50". Najciekawiej zapowiadającą się premierą najbliższego weekendu jest najnowszy film Stevena Spielberga "Przygody Tintina". Animacja wyprodukowana przez Petera Jacksona bije rekordy popularności na całym świecie. W naszym serwisie można już przeczytać recenzję ekranizacji belgijskiego komiksu.

Tintin, sympatyczny belgijski dziennikarz, zupełnym przypadkiem wpada na trop legendarnego okrętu - Jednorożca. Plotki głoszą, że w ładowniach zatopionego przez piratów trójmasztowca znajdował się ukryty skarb, a drogę do niego może odkryć tylko potomek kapitana Franciszka, zapijaczony Baryłka. Problem w tym, że aby dotrzeć do złota należy odnaleźć trzy modele Jednorożca i ukryte w nich wskazówki. A te bardzo usilnie próbuje zgromadzić złowrogi Sacharyna.

Jak na dzieło amerykańskiego mistrza, "Przygody Tintina" to film zaskakująco europejski, wierny duchowi komiksowego oryginału. I nie idzie tylko o to, że fabuła ani razu nie zahacza o Stany Zjednoczone, dużo za to w niej miejsca dla Belgii i Maroko. Ważniejsze są drobnostki - gdy trzeba Tintin korzysta z broni palnej (nie odrzuca jej z uporem typowym dla bohaterów amerykańskiego kina familijnego), na drugim planie umiera kilku bohaterów, w dialogach pojawiają się wulgarne dowcipy, a pijaństwo Baryłki nie jest w żaden sposób cenzurowane. Nawet niestrawne zazwyczaj hollywoodzkie moralizatorstwo zostało zredukowane do jednego monologu, który zresztą okazuje się kluczowy dla rozwiązania zagadki.

Dzięki temu perypetie ryżego dziennikarza ogląda się przyjemnie. Zwłaszcza, że scenariusz potrafi miło zaskoczyć, a nad filmem unosi się łobuzerski duch klasyków Kina Nowej Przygody, którego zabrakło chociażby w ostatniej odsłonie przygód Indiany Jonesa. Świetnie wyglądają także sekwencje akcji - wygenerowani komputerowo bohaterowie demolują miasta z wdziękiem godnym prawdziwych poszukiwaczy przygód, przerzucając się dowcipami i dokonując rzeczy absolutnie niemożliwych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza piracka opowieść o prawdziwych losach Jednorożca, bez wstydu konkurująca z "Piratami z Karaibów".

Łatwo zapomnieć, że autorem tego obrazu jest twórca 65-letni. Pomimo swego wieku Steven Spielberg wciąż potrafi bawić się kinem, fascynować niesamowitymi historiami i sprzedawać prosty, ale przyjemny morał, że życie to przygoda i nie warto go marnować.

d3cnxal

Fragmenty recenzji pochodzą z serwisu komiksomania.pl

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3cnxal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cnxal