Trwa ładowanie...
d2aytg6

''Służące'' - coraz głośniejsze szepty o Oscarach [wideo]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Służące'' - coraz głośniejsze szepty o Oscarach [wideo]
(Forum Film)
d2aytg6

4 listopada do polskich kin wejdzie film, który zrobił furorę w USA, wygrywając z wielkimi produkcjami w walce o szczyt box-office. Teraz mówi się o nim jako o czarnym koniu wyścigów po Oscary.

Entertainment Weekly napisał, że „Służące” mają wszystko co trzeba, żeby zwrócić na siebie uwagę Akademii. Film dostał świetne recenzje, został doceniony przez publiczność i wywołał kontrowersje we wciąż podzielonym społeczeństwie. Autor artykułu, Dave Karger, mówi o Emmie Stone i Violi Davis jako o potencjalnych kandydatkach do najlepszej żeńskiej roli pierwszoplanowej i aż o trzech aktorkach drugiego planu, które także mają realne szanse na nominację. Lista pretendentów do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej zostanie przedstawiona 24 stycznia.

Zobacz materiał zakulisowy, prezentujący proces przenoszenia powieści na ekran:

„Służące" to pełna ciepła opowieść o niezależnych i silnych kobietach, które od szeptów rozpoczęły wielkie i głośne zmiany społeczne. Akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60. ubiegłego wieku. Skeeter (Emma Stone) właśnie skończyła studia. Marzy o karierze pisarki, nie myśli zaś ani o małżeństwie, ani o dzieciach, ku konsternacji swej matki i konserwatywnych przyjaciółek. Przeprowadza wywiad z Aibileen (nominowana do Oscara Viola Davis), czarnoskórą służącą w jednym z najbogatszych białych domów w okolicy i zaczyna pisać książkę o bolesnych doświadczeniach czarnych służących, poruszając tym samym niebezpieczny temat tabu. Naraża nie tylko dobre imię, ale i życie wielu osób. Wspólny cel i wielka przyjaźń, które połączą kilka niezwykle odważnych kobiet, zapoczątkują rewolucję, która na zawsze odmieni los milionów ludzi.

d2aytg6

Oprócz wschodzącej gwiazdy Emmy Stone („Zombieland”, „Łatwa dziewczyna”), w filmie wystąpiła nagrodzona Oscarem Sissy Spacek („Za drzwiami sypialni”, „Córka górnika”) oraz olśniewająca Bryce Dallas Howard („Spider-man 3”, „Kobieta w błękitnej wodzie”). Bestsellerowa książka autorstwa Kathryn Stockett, na podstawie której powstał film sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy!

„Służące” w kinach od 4 listopada!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d2aytg6

Podziel się opinią

Share
d2aytg6
d2aytg6