''Szybcy i wściekli 6'': Cztery koła i... gąsienice
24 maja na ekrany naszych kin po raz szósty z piskiem opon wjechali niezrównani rajdowcy pod wodzą niezmordowanego Vina Diesla!
Podobali się wam "Szybcy i wściekli 5"? Nie jesteście w tym nastawieniu odosobnieni. Film znalazł się na 7. miejscu rankingu najlepiej zarabiających produkcji kinowych 2011 roku. Dlatego też reżyser poprzedniej części, Justin Lin, w odsłonie najnowszej serwuje wszystko to, co sprawiło, że "Szybcy i wściekli 5" sprawdzili się jako wybuchowa mieszanka akcji i pościgów, wyłączająca obwody mózgu odpowiedzialne za analizę logiki wydarzeń. I dodaje do tego czołg.
24 maja na ekrany naszych kin po raz szósty z piskiem opon wjechali niezrównani rajdowcy pod wodzą niezmordowanego Vina Diesla!
Dla wszystkich, którzy zastanawiają się jeszcze, czy wybrać się do kina, prezentujemy recenzję filmu. Jeśli podobała się wam poprzednia część, będziecie zachwyceni.
Recenzja filmu
Powraca Vin Diesel i jego zdywersyfikowana etnicznie "rodzina" samochodowych kryminalistów. Swoją rolę dostał ponownie Dwayne "The Rock" Johnson znany z tego, że jego mięśnie wykonują więcej roboty aktorskiej niż twarz.
Fabuła też nie zaskakuje, choć o wiele ważniejsze od odpowiedzi na pytanie "Co się tutaj dzieje?" w przypadku serii "Szybcy i wściekli" jest sprecyzowanie "Gdzie się jeździ?".
W Europie, trochę po Londynie, a trochę po bliżej niesprecyzowanym regionie Hiszpanii ("Hiszpania? Przecież to inny kraj!" zauważa ku uldze publiczności Vin Diesel na wieść o przymusowej podróży).
Recenzja filmu
The Rockrekrutuje bandę Diesela, aby ta pomogła mu schwytać inną międzynarodową szajkę samochodowych kryminalistów, dowodzoną przez wąsatego byłego oficera brytyjskiej SAS.
Haczykiem na kierowcę o gołębim sercu i potężnym basie ma być fakt, że jego dziewczyna, Michelle Rodriguez, która zginęła w części czwartej, jednak żyje.
Więc Diesel bez wahania zbiera dawną ekipę i leci do Londynu, aby pomóc znienawidzonym organom ścigania w schwytaniu angielskiego antagonisty.
Recenzja filmu
Od tego momentu rozpoczyna się ponad dwugodzinna jazda bez trzymanki (choć prawdopodobnie z zapiętymi pasami). Pościgi, strzelaniny i pościgi przerywane są tu tylko na chwilkę dialogami pomiędzy bohaterami na temat braterstwa, rodziny i zasad, napisanymi jakby od niechcenia i nawet bez przymrużenia oka.
Słuchając Vina Diesela werbalnie bratającego się z Paulem Walkerem, człowiek spodziewa się, że w końcu się po męsku przytulą.
Jednak główni bohaterowie są jak ich samochody- gotowi do akcji, nieskorzy do wzruszeń, a oprócz tego nie mogą się przytulać bez wgniecenia drogocennej karoserii.
Recenzja filmu
O miałkości relacji między bohaterami zapominamy jednak od razu, gdy ci wsiadają za kółko.
Jest coś niesamowitego w fakcie, że mając na usługach umiejętności współczesnych speców od efektów specjalnych, zdolnych do kreowania całych nowych światów, studia tworzą filmy, w których cała para idzie w stworzenie dynamicznych i niedorzecznych wyścigów samochodowych.
Recenzja filmu
Auta są tu jak samurajskie miecze, jak przedłużenie woli kierowców, gdy ci przebijają się przez zatłoczone ulice Londynu lub lawirują w ruchu na hiszpańskiej autostradzie.
Wielu reżyserów kina akcji lubi chwalić się pojedynczą, kilkuminutową sekwencją pościgu - "Szybcy i wściekli 6" składają się głównie z takich momentów i chwała im za to.
Są zrealizowane z pomysłem, nie boją się absurdalnych sytuacji i wybuchów. A do tego w filmie jest czołg.
Nasza ocena: mocne 6/10
"Szybcy i wściekli 6" są idealnym kinem na letni wieczór. Mózg zostawiamy przy okienku w zamian za popcorn i bilet, a wychodzimy wyluzowani i zadowoleni.
To jeden z niewielu filmów, podczas których widownia, zachęcona niedorzecznymi popisami mistrzów kierownicy, nie boi się głośno śmiać i klaskać.
Samochody są tu szybsze, eksplozje wścieklejsze, a łysa głowa Vina Diesela całkowicie już niezniszczalna- ponad 2 godziny wybuchowej frajdy.
Ocena: 6/10
Michał Piwowarczyk, gry.wp.pl