"Tarzan. Król dżungli" : Historia prawdopodobna
Nie wiadomo, czy w rzeczywiście rodzina goryli byłaby w zdolna wychować małego chłopca porzuconego w dżungli. Z całą pewnością jednak można stwierdzić, że małpy należą do najinteligentniejszych zwierząt na świecie. Naukowcy prześcigają się w udowadnianiu kolejnych przebłysków inteligencji tych ssaków. Od 1 sierpnia w kinach w całej Polsce będzie można przypomnieć sobie historię *"Tarzana. Króla dżungli".*
Wszystko wskazuje na to, że historia Tarzana mogłaby zdarzyć się naprawdę. Z badań wynika, że małpy nie tylko rozumieją, ale potrafią też przetwarzać informacje, dokonywać porównań, podejmować ważne decyzje, a nawet wspólnie coś zaplanować. W filmie "Tarzan. Król dżungli" przedstawicielami małpiego świata są goryle, zamieszkujące lasy tropikalne Afryki. Te nadzwyczaj rodzinne zwierzęta, prowadzą spokojny tryb życia. Rano i popołudniu szukają pożywienia, a w południe i nocy odpoczywają w swoich legowiskach z liści i gałęzi. Żywią się głównie liśćmi, pędami, korzeniami i owocami. Tym bardziej zadziwia fakt, że z małego 2 kilogramowego gorylego noworodka wyrasta wielki goryl ważący średnio 300 kg i mierzący 2 metry wysokości i jest największym na świecie ssakiem naczelnym. Średnia długość życia goryli to 35-40 lat. Większości widzów goryl kojarzy się z King Kongiem i jego charakterystycznym uderzaniem się pięściami w klatkę piersiową.
To zachowanie goryli jest przejawem podekscytowania lub agresji. Robią to jednak niezwykle rzadko, małpy te mają bowiem bardzo przyjazne usposobienie, a nawet bywają nieśmiałe. Ich jedynym naturalnym wrogiem od zawsze był człowiek, który zabija je dla mięsa oraz trofeów. Polacy mogą czuć się szczególnie dumni. W małpim konkursie piękności w 2013 roku jako najpiękniejszego wybrano goryla M’Tonge, który jest mieszkańcem warszawskiego zoo.
W "Tarzanie. Królu dżungli" dzięki zaawansowanej technologii motion capture będzie można podglądać sekretne życie goryli. Żeby odpowiednio przygotować się do produkcji, reżyser filmu Reinhard Kloss uczył się ich zachowań i funkcjonowania w prawdziwej dżungli. Odbył podróż do Rwandy, Ugandy oraz Kongo. A aktorzy wcielający się w role goryli musieli przejść czterotygodniowe treningu, aby nauczyć się odpowiednio poruszać.