Trwa ładowanie...

''Terytorium wroga'': Diane Kruger z prawdziwymi komandosami

''Terytorium wroga'': Diane Kruger z prawdziwymi komandosamiŹródło: ITI Cinema
d3he5mh
d3he5mh

9 marca do naszych kin trafi obraz "Terytorium wroga" z Diane Kruger w roli głównej. W realizacji projektu brali udział zawodowi żołnierze.

Film w reżyserii Stéphane Rybojada przedstawia historię porwanej przez talibów francuskiej dziennikarki. Zamiarem twórców było stworzenie filmu stanowiącego swoisty hołd dla żołnierzy, którzy z narażeniem życia podejmują się najtrudniejszych misji. Przewodnikiem reżysera po świecie komandosów był Alain Alivon zwany Mariusem, czyli zawodowy żołnierz, który także wystąpił w filmie.

- Ta barwna postać stała się jedną z najważniejszych w moim projekcie, od momentu, gdy zacząłem rozważać realizację filmu na temat sił specjalnych - tłumaczy Rybojad. - Marius odszedł ze służby akurat, kiedy skończyłem scenariusz, więc był dostępny. Jako wysokiej klasy specjalista był nieocenioną pomocą dla aktorów na etapie przygotowań. Na planie robił to, co przez 22 lata w piechocie morskiej. Nawet imię w filmie nosi takie, jak nazywano go w dawnej jednostce.

- Stéphane napisał rolę specjalnie dla mnie, uwzględniając mój sposób zachowania i mówienia - dodaje Marius. - Jego analiza mojego charakteru była zaskakująco trafna.

Oprócz Diane Kruger i Alaina Alivona w filmie występują także m.in. Djimon Hounsou, Denis Menochet i Benoit Magimel.

d3he5mh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3he5mh